Glive Velika Britanija, Evropa: ID gobe, krastače identifikacija splošnih imen

Seznam vrst - Raznolikost - Ekologija - Vodnik za identifikacijo - Užitne gobe - Strupene glive - Uporaba gliv - Znanstvene Colus hirudinosus Sončniki - Macrolepiota procera Rumeni Stagshorn - Calocera viscosa Agaricus bisporus, basidia Vilinska kapica - Coprinellus disseminatus Fly Agaric - Amanita muscaria Parafize Aleuria aurantia Lisavka - Cantharellus cibarius Tulostoma brumale Violet Webcap - Cortinarius violaceusidentifikacije gliv - Galerije slik
  • Agaricaceae - prave gobe itd
  • Amanitaceae - Amanita in zavezniki
  • Ascomycetes - Pokal in bučke
  • Bolbitiaceae - Fieldcaps in zavezniki
  • Boletales - Bolete in zavezniki
  • Gobe ​​in nosilci
  • Cantharellales
  • Clavariaceae
  • Cortinariaceae - Spletne kape
  • Dacrymycetaceae
  • Entolomataceae - Pinkgills in zavezniki
  • Gasteromiceti - puhlice itd
  • Heterobasidiomiceti - žele glive
  • Hygrophoraceae - voščenke in lesni voski
  • Inocybaceae - vlaknene kapice in zavezniki
  • Lyophyllaceae - Domecaps in zavezniki
  • Marasmiaceae - padala in zavezniki
  • Mikene - čepe in zavezniki
  • Pleurotaceae - Ostrige in zavezniki
  • Pluteaceae
  • Psathyrellaceae - Brittletems in zavezniki
  • Russulaceae - Mlečne kapice in Brittlegills
  • Strophariaceae - Slimecaps in zavezniki
  • Tricholomataceae - vitezi in zavezniki
  • Kalupi iz sluzi (ne resnično glive!)

Slike, opisi, taksonomska zgodovina, podatki o habitatih in razširjenosti več kot 700 vrst gliv so na voljo v tej razvrščeni indeksni tabeli ...

(Tukaj naštete glive spadajo v razred Basidiomycota, razen če imajo oznako Asc = Ascomycota, Zyg = Zygomycota.)

Od A do Ž

Znanstvena imena

Od A do Ž

Splošna imena

Od A do Ž

Mikološke družine

Barva (masa)

Spore - približno

Inonotus radiatus Nosilec iz jelše Hymenochaetaceae 02
Skupina Ciboria Pokal jelše Sclerotiniaceae (Asc) 01
Pholiota alnicola Alder Scalycap Strophariaceae 09
Exidia recisa Jantarni žele Auriculariaceae 01
Laccaria amethystina Ametist prevarant Hydnangiaceae 01
Mycena arcangeliana Angel's Bonnet Mikene 01
Pleurocybella porrigens Angelčeva krila Marasmiaceae 01
Lentinellus cochleatus Janeževa školjka Auriscalpiaceae 01
Klitocybe odora Janežev lijak Tricholomataceae 01
Clavulinopsis luteoalba Marelični klub Clavariaceae 01
Geastrum fornicatum Arched Earthstar Geastraceae 10.
Entoloma pleopodium Aromatični Pinkgill Entolomataceae 05
Ganoderma applanatum Umetnikov nosilec Ganodermataceae 09
Tricholoma virgatum Ashen Knight Tricholomataceae 01
Parasola leiocephala Plešasto črnilo Psathyrellaceae 12.
Melanoleuca melaleuca Plešasti vitez Tricholomataceae 02
Astraeus hygrometricus Barometer Earthstar Diplocystidiaceae 10.
Imleria badia Bay Bolete Boletaceae 07
Peziza badia Bay Cup Pezizaceae (Asc) 01
Polyporus durus Zaliv Polypore Polyporaceae 01
Geastrum pektinatum Kljunasta Zemlja Geastraceae 10.
Amanita ovoidea Bradata Amanita Amanitaceae 01
Agrocybe molesta Bradata poljska kapica Strophariaceae 09
Lactarius pubescens Bradata mlečna kapica Russulaceae 02
Hericium erinaceus Bradati zob Hericiaceae 01
Neobulgaria pura Bukov želez Helotiaceae (Asc) 01
Tricholoma sciodes Bukov vitez Tricholomataceae 01
Lactarius blennius Bukova mlečna kapica Russulaceae 02
Hipoksilon fragiforme Bukov les Xylariaceae (Asc) 01
Xylaria carpophila Sveče iz bukovega jambora Xylariaceae (Asc) 12.
Russula nobilis Beechwood Sickener Russulaceae 01
Fistulina hepatica Goveji zrezek Fistulinaceae 05
Ganoderma pfeifferi Nosilec čebeljega voska Ganodermataceae 09
Clavulinopsis umbrinella Bež korale Clavariaceae 01
Inocybe sindonia Bež Fibrecap Inocybaceae 09
Laccaria bicolor Dvobarvni prevarant Hydnangiaceae 01
Entoloma bloxamii Big Blue Pinkgill Entolomataceae 05
Leccinum scabrum Breza Bolete Boletaceae 07
Tricholoma fulvum Brezov vitez Tricholomataceae 01
Lenzites betulinus Brezov Mazegill Polyporaceae 01
Lactarius tabidus Brezova mlečna kapica Russulaceae 04
Piptoporus betulinus Breza Polypore Fomitopsidaceae 01
Cortinarius triumphans Brezina spletna kapica Cortinariaceae 08
Russula grata Grenki mandelj Brittlegilll Russulaceae 02
Caloboletus calopus Grenke bukve Bolete Boletaceae 09
Tylopilus felleus Grenke Bolete Boletaceae 06
Postia stiptica Grenki nosilec Fomitopsidaceae 01
Tricholoma acerbum Grenki vitez Tricholomataceae 01
Panellus stipticus Grenka ostriga Mikene 01
Hebeloma sinapizans Grenki strupenik Strophariaceae 09
Sarcodon scabrosus Grenki zob Bankeraceae 09
Bolgarija inquinans Črni bulgar Bulgariaceae (Asc) 12.
Boletopsis perplexa Črna Falsebolete Bankeraceae 01
Morchella elata Črni Morel Morchellaceae (Asc) 02
Phellodon niger Črni zob Bankeraceae 01
Mycena pelianthina Blackedge pokrov motorja Mikene 01
Pluteus atromarginatus Blackedge Shield Pluteaceae 05
Cyanoboletus pulverulentus Črnjenje Bolete Boletaceae 07
Russula nigricans Črnjenje Brittlegill Russulaceae 01
Hygrocybe conica Črna voščena kapica Hygrophoraceae 01
Polyporus leptocephalus Blackfoot Polypore Polyporaceae 01
Disciotis venosa Bleach Cup Morchellaceae (Asc) 02
Cortinarius sanguineus Bloodred spletna kapica Cortinariaceae 08
Russula sanguinaria Krvavi Brittlegill Russulaceae 02
Kroroidi russula Modri ​​pas Brittlegill Russulaceae 02
Entoloma serrulatum Blue Edge Pinkgill Entolomataceae 05
Stropharia caerulea Modra okrogla glava Strophariaceae 11.
Tricholoma columbetta Vitez modre pege Tricholomataceae 01
Cortinarius collinitus Modro obložena spletna kapica Cortinariaceae 08
Cyanosporus subcaesius Modri ​​nosilec Fomitopsidaceae 01
Psilocybe cyanescens Blueleg Brownie Strophariaceae 11.
Amanita rubescens Rdečilo (The) Amanitaceae 01
Daedaleopsis confragosa Nosilec za rdečilo Fomitopsidaceae 01
Leucocoprinus badhamii Blushing Dapperling Agaricaceae 01
Hygrocybe ovina Rdeča voščenka Hygrophoraceae 01
Agaricus sylvaticus Rdeča lesena goba Agaricaceae 10.
Mitrula paludosa Bog Beacon Helotiaceae (Asc) 01
Galerina paludosa Bog zvonec Strophariaceae 09
Spinellus fusiger Kalup za pokrov motorja Mucoraceae (Zyg) 01
Tricholoma focale Zagnani vitez Tricholomataceae 01
Suillus bovinus Goveji bolete Suillaceae 03
Pleurotus cornucopiae Razvejanje ostrige Pleurotaceae 02
Hypholoma lateritium Brick Tuft Strophariaceae 11.
Kretzschmaria deusta Krhka pepel Xylariaceae 12.
Stereum rugosum Širokolistna skorja Stereaceae 01
Jurčki Bronasta Bolete Boletaceae 07
Amanita regalis Brown Fly Agaric Amanitaceae 01
Panaeolina foenisecii Rjavi motlegill Bolbitiaceae 10.
Paxillus vključujeutus Rjavi Rollrim Paxillaceae 03
Cortinarius purpurascens Spletna kapica z modricami Cortinariaceae 08
Armillaria gallica Čebulne medene glive Physalacriaceae 01
Mycena haematopus Pokrovček Burgundydrop Mikene 01
Tricholoma ustale Zažgani vitez Tricholomataceae 01
Rhodocollybia butyracea Pokrovček za maslo Marasmiaceae 02
Hygrocybe ceracea Maslena voščena kapica Hygrophoraceae 01
Amanita caesarea Cezarjeva goba Amanitaceae 01
Xylaria hipoxylon Glive sveče Xylariaceae (Asc) 12.
Lepiota felina Cat mačka Agaricaceae 01
Geopora sumneriana Pokal cedre Pyrenomataceae (Asc) 01
Hygrocybe russocoriacea Voščena kapica iz cedrovega lesa Hygrophoraceae 01
Jurčki Cep ali Penny Bun Boletaceae 07
Cantharellus cibarius Lisavka Cantharellaceae 01
Russula cyanoxantha Oglje Russulaceae 01
Laetiporus sulphureus Piščanec iz gozda Polyporaceae 01
Feoftalma klitociba Piščančji lijak Tricholomataceae 01
Pycnoporus cinnabarinus Cinnabar nosilec Polyporaceae 01
Fuscoporia ferrea Cimet Porecrust Hymenochaetaceae 01
Cortinarius cinnamomeus Cimetova spletna kapica Cortinariaceae 08
Clitocybe nebularis Oblačen lijak Tricholomataceae 01
Ampulloclitocybe clavipes Club Foot Hygrophoraceae 01
Mycena inclinata Gručasti pokrov motorja Mikene 01
Psathyrella multipedata Gručasto Brittlestem Psathyrellaceae 12.
Lyophyllum decastes Gručasti Domecap Lyophyllaceae 01
Gymnopus confluens Gručasto Toughshank Marasmiaceae 01
Tricholoma portentosum Coalman Tricholomataceae 01
Terana caerulea Kobaltova skorja Phanerochaetaceae 01
Lactarius glyciosmus Kokosova mlečna kapica Russulaceae 02
Geastrum triplex Ovratnik Earthstar Geastraceae 10.
Marasmius rotula Padalo z ovratnikom Marasmiaceae 01
Agaricus bisporus Goba komercialnega gumba Agaricaceae 10.
Crucibulum laeve Navadno ptičje gnezdo Agaricaceae 02
Mycena galericulata Skupni pokrov motorja Mikene 01
Melanoleuca polioleuca Navadni kavalir Tricholomataceae 02
Scleroderma citrinum Skupna zemeljska krogla Sclerodermataceae 10.
Scutellinia scutellata Skupna trepalnica Pyronemataceae (Asc) 01
Pediatri Agrocybe Skupna Fieldcap Strophariaceae 09
Clitocybe gibba Skupni lijak Tricholomataceae 01
Mollisia cinerea Skupna siva diskoteka Dermateaceae (Asc) 01
Coprinopsis atramentaria Navadna črnila Psathyrellaceae 12.
Dacrymyces stillatus Navadni Jellyspot Dacrymycetaceae 01
Lycoperdon perlatum Navadni puffball Agaricaceae 10.
Gymnopilus penetrans Navadni Rustgill Strophariaceae 08
Psathyrella piluliformis Navadni panj Brittlestem Psathyrellaceae 12.
Parasola conopilus Stožčasto Brittlestem Psathyrellaceae 12.
Postia cezija Nosilec za iglavce iglavcev Fomitopsidaceae 01
Stropharia hornemannii Iglasta okrogla glava Strophariaceae 11.
Hypholoma capnoides Igla iglavcev Strophariaceae 11.
Baeospora myosura Kapa iz iglavcev Marasmiaceae 01
Chroogomphus rutilus Bakren konic Gomphidiaceae 12.
Nectria cinnabarina Koralna pega Nectriaceae (Asc) 12.
Gyroporus cyanescens Cornflower Bolete Gyroporaceae 02
Russula xerampelina Crab Brittlegill Russulaceae 02
Colus pusillus Craypot Stinkhorn Phallaceae 07
Dermoloma cuneifolium Nori pokrovček Tricholomataceae 01
Entoloma sericellum Krem Pinkgill Entolomataceae 05
Clavulina coralloides Crested Coral Clavulinaceae 01
Rubinoboletus rubinus Crimson Bolete Boletaceae 07
Hygrocybe punicea Crimson Waxcap Hygrophoraceae 01
Russula densifolia Prenatrpan Brittlegill Russulaceae 01
Geastrum coronatum Kronana Earthstar Geastraceae 10.
Exidia nucleata Kristalni možgani Auriculariaceae 01
Macrocystidia cucumis Kumarična kapica Marasmiaceae 06
Lactarius camphoratus Curry Milkcap Russulaceae 02
Geastrum floriforme Daisy Earthstar Geastraceae 10.
Cortinarius bolaris Poslikana spletna kapica Cortinariaceae 08
Cyclocybe erebia Temna kapica Strophariaceae 10.
Armillaria ostoyae Glive temnega medu Physalacriaceae 01
Tricholoma atrosquammosum Vitez temne skale Tricholomataceae 01
Hygrocybe spadicea Datum Voščena kapica Hygrophoraceae 01
Russula aurora Dawn Brittlegill Russulaceae 01
Xylaria polymorpha Prsti mrtvih Xylariaceae (Asc) 12.
Inocybe erubescens Smrtonosna vlaknasta kapica Inocybaceae 09
Cortinarius rubellus Smrtonosna spletna kapica Cortinariaceae 08
Amanita phalloides Deathcap Amanitaceae 01
Laccaria laccata Prevarant Hydnangiaceae 01
Suillellus queletii Zavajanje Bolete Boletaceae 07
Tricholoma sejunctum Zavajajoči vitez Tricholomataceae 01
Pluteus cervinus Jelenov ščit Pluteaceae 05
Amanita virosa Uničujoči Angel Amanitaceae 01
Rubroboletus satanas Hudičev Bolete Boletaceae 07
Clathrus archeri Hudičevi prsti Phallaceae 07
Hydnellum peckii Hudičev zob Bankeraceae 09
Mutinus caninus Pes Stinkhorn Phallaceae 02
Aceti iz Mikene Drab Bonnet Mikene 01
Cordyceps capitata Bobnasti tartuf klub Cordycipitaceae (Asc) 02
Polyporus squamosus Dryadino sedlo Polyporaceae 01
Psathyrella ammophila Dune Brittlestem Psathyrellaceae 12.
Melanoleuca cinereifolia Dune Cavalier Tricholomataceae 02
Peziza ammophila Pokal sipin Pezizaceae (Asc) 01
Hygrocybe conicoides Voščena kapica Dune Hygrophoraceae 01
Stropharia semiglobata Gnojna okrogla glava Strophariaceae 11.
Tylopilus porphyrosporus Dusky Bolete Boletaceae 11.
Lycoperdon nigrescens Dusky Puffball Agaricaceae 10.
Galerina pumila Škratov zvon Strophariaceae 09
Geastrum schmidelii Škrat Earthstar Geastraceae 10.
Pisolithus arrhizus Dyeball Sclerodermataceae 09
Phaeolus schweinitzii Dyer's Mazegill Fomitopsidaceae 02
Auriscalpium vulgare Ušesne glive Auriscalpiaceae 01
Thelephora terrestris Earthfan Thelephoraceae 11.
Cystoderma amianthinum Zemeljska praška Agaricaceae 02
Hygrocybe fornicata Zemeljska voščenka Hygrophoraceae 01
Cortinarius hinnuleus Zemeljska spletna kapica Cortinariaceae 08
Panaeolus semiovatus Egghead Mottlegill Bolbitiaceae 12.
Helvella elastica Elastično sedlo Helvellaceae (Asc) 01
Geastrum elegans Eleganten Earthstar Geastraceae 10.
Helvella lacunosa Elfin sedlo Helvellaceae (Asc) 01
Hypsizygus ulmarius Ostrige bezga Lyophyllaceae 01
Claviceps purpurea Ergot Clavicipitaceae (Asc) 02
Coprinellus disseminatus Fairy Inkcap Psathyrellaceae 12.
Marasmius oreades Pravljični prstan Champignon Marasmiaceae 01
Hygrophoropsis aurantiaca Lažna lisička Hygrophoropsidaceae 01
Amanita citrina False Deathcap Amanitaceae 01
Gyromitra esculenta Lažni Morel Morchellaceae (Asc) 02
Lactarius deterrimus Lažna žafranova mlečna kapica Russulaceae 04
Elaphomyces granulatus Lažni tartuf Elaphomycetaceae (Asc) 11.
Helvella macropus Sedlo iz klobučevine Helvellaceae (Asc) 01
Entoloma griseocyaneum Polsten Pinkgill Entolomataceae 05
Tubaria conspersa Polstena Twiglet Inocybaceae 09
Hygrocybe intermedia Vlaknasta voščenka Hygrophoraceae 01
Cyathus olla Poljsko ptičje gnezdo Agaricaceae 01
Lepista saeva Field Blewit Tricholomataceae 05
Agaricus campestris Poljska goba Agaricaceae 10.
Lactarius pyrogalus Ognjena mlečna kapica Russulaceae 02
Coprinellus domesticus Inkcap Firerug Psathyrellaceae 12.
Lycoperdon mammiforme Luskast puffball Agaricaceae 10.
Pholiota flammans Plamteča luskavica Strophariaceae 09
Crepidotus applanatus Ploščata ostriga Inocybaceae 03
Lactarius vellereus Fleecy Milkcap Russulaceae 01
Lepista irina Cvetlični Blewit Tricholomataceae 02
Cyathus striatus Fluted Bird's Gnezdo Agaricaceae 01
Amanita muscaria Fly Agaric Amanitaceae 01
Clitocybe rivulosa Foolski lijak Tricholomataceae 01
Cortinarius orellanus Fool's Webcap Cortinariaceae 08
Russula fragilis Krhka Brittlegill Russulaceae 01
Trametes suaveolens Dišeči nosilec Polyporaceae 01
Clitocybe fragrans Dišeči lijak Tricholomataceae 01
Russula illota Pegasta Britlegill Russulaceae 02
Polyporus ciliatus Rebrasta polipora Polyporaceae 01
Klitocybe filofila Leden lijak Tricholomataceae 01
Cortinarius hemitrichus Frosty Webcap Cortinariaceae 08
Russula queletii Sadni Brittlegill Russulaceae 01
Galerina marginata Pogrebni zvon Strophariaceae 09
Stropharia coronilla Garland Roundhead Strophariaceae 11.
Russula fellea Geranium Brittlegill Russulaceae 02
Leccinum holopus Ghost Bolete Boletaceae 03
Clavariadelphus pistillaris Klub velikanov Gomphaceae 01
Leucopaxillus giganteus Velikanski lijak Tricholomataceae 01
Meripilus giganteus Velikan Polypore Meripilaceae 01
Calvatia gigantea Velikanski puffball Agaricaceae 07
Russula aurea Pozlačeni Brittlegill Russulaceae 03
Tricholoma cingulatum Obložen vitez Tricholomataceae 01
Cortinarius trivialis Obložena spletna kapica Cortinariaceae 08
Coprinellus micaceus Bleščeča kapica Psathyrellaceae 12.
Hymenochaete corrugata Lepilna skorja Hymenochaetaceae 01
Hygrocybe glutinipes Lepljiva voščena kapica Hygrophoraceae 01
Cortinarius camphoratus Spletna kapica kozjega sira Cortinariaceae 08
Pseudoclitocybe cyathiformis Pehar Tricholomataceae 01
Hygrocybe cantharellus Pehasta voščena kapica Hygrophoraceae 01
Hygrophorus chrysodon Zlati flekani les Hygrophoraceae 01
Phaeolepiota aurea Zlati bootleg Agaricaceae 03
Cantharellus aurora Zlata lisička Cantharellaceae 01
Pholiota aurivella Zlata luskasta kapica Strophariaceae 09
Clavulinopsis fusiformis Zlata vretena Clavariaceae 01
Hygrocybe chlorophana Zlata voščenka Hygrophoraceae 01
Parasola auricoma Zlatokosa črnila Psathyrellaceae 12.
Pluteus romellii Goldleaf Shield Pluteaceae 05
Cortinarius praestans Goliath Webcap Cortinariaceae 08
Crepidotus epibryus Travna ostrige Inocybaceae 03
Lycoperdon lividum Grassland Puffball Agaricaceae 10.
Tarzetta catinus Večji zobasti pokal Pyronemataceae (Asc) 01
Russula aeruginea Zeleni Brittlegill Russulaceae 02
Lepiota grangei Green Dapperling Agaricaceae 01
Chlorociboria aeruginascens Zelena Elfcup Helotiaceae (Asc) 01
Russula virescens Greencracked Brittlegill Russulaceae 02
Clavulina cinerea Siva korala Clavulinaceae 01
Tricholoma terreum Sivi vitez Tricholomataceae 01
Lactarius vietus Siva mlečna kapica Russulaceae 02
Bovista plumbea Sivi puffball Agaricaceae 10.
Amanita excelsa Siva pikasta mušica Amanitaceae 01
Phellodon melaleucus Sivi zob Bankeraceae 01
Amanita porfirija Siva zastrta amanita Amanitaceae 01
Amanita vaginata Grisette Amanitaceae 01
Poligrama mikene Žlebast pokrov motorja Mikene 01
Melanoleuca grammopodia Žlebani kavalir Tricholomataceae 02
Laccaria fraterna Gumtree prevarant Hydnangiaceae 01
Cortinarius caperatus Ciganka Cortinariaceae 08
Trametes hirsuta Poraščeni nosilec Polyporaceae 01
Stereum hirsutum Skodelica za dlakasto zaveso Stereaceae 01
Trichoglossum hirsutum Poraščeni zemeljski jezik Geoglossaceae 09
Lanzia echinophila Diskoteka Hairy Nuts Rutstroemiaceae (Asc) 01
Clavulinopsis laeticolor Čeden klub Clavariaceae 01
Otidea onotica Zajčje uho Pyronemataceae (Asc) 01
Coprinopsis lagopus Zajčja črnila Psathyrellaceae 12.
Tubaria disperza Glog Twiglet Inocybaceae 09
Leccinum pseudoscabrum Lešnik Bolete Boletaceae 07
Skeletocutis nivea Lešnikov nosilec Polyporaceae 01
Hypocreopsis rhododendri Lešnikove rokavice Hypocreaceae (Asc) 01
Hypoxylon fuscum Hazel Woodwart Xylariaceae (Asc) 01
Gliophorus laetus Heath voščena kapica Hygrophoraceae 01
Grifola frondosa Kokoš iz gozda Meripilaceae 01
Hygrophorus hypothejus Glasnik zime Hygrophoraceae 01
Russula paludosa Hintapink Russulaceae 02
Suillus cavipes Votle Bolete Suillaceae 03
Marasmius hudsonii Holly padalo Marasmiaceae 01
Armillaria mellea Medene glive Physalacriaceae 01
Entoloma cetratum Dragi Pinkgill Entolomataceae 05
Hygrocybe reidii Medena voščenka Hygrophoraceae 01
Fomes fomentarius Kopitne glive Polyporaceae 02
Craterellus cornucopioides Rog obilja Cantharellaceae 01
Agaricus arvensis Konjska goba Agaricaceae 10.
Gymnopus androsaceus Konjsko padalo Marasmiaceae 01
Russula caerulea Grbavec Brittlegill Russulaceae 02
Entoloma chalybaeum Indigo Pinkgill Entolomataceae 05
Agaricus moelleri Inky Mushroom Agaricaceae 10.
Hemileccinum impolitum Jod Bolete Boletaceae 07
Mycena flavoalba Slonokoščena kapa Mikene 01
Hygrophorus eburneus Slonokoščeni vosek Hygrophoraceae 01
Omphalotus ilustrira Jack o 'Lantern Marasmiaceae 01
Auricularia auricula-judae Jelly Ear Auriculariaceae 01
Phlebia tremellosa Jelly Rot Meruliaceae 01
Pseudohydnum gelatinosum Jelly Tooth Insertae sedis 01
Leotia lubrica Jellybaby Leotiaceae (Asc) 01
Amanita gemmata Dragulja Amanita Amanitaceae 01
Daldinia koncentrica Torte kralja Alfreda Xylariaceae (Asc) 12.
Ganoderma lucidum Lakirani nosilec Ganodermataceae 09
Suillus grevillei Macesen Bolete Suillaceae 03
Tremella foliacea Listnate možgane Tremellaceae 01
Bisporella citrina Limonska diskoteka Helotiaceae (Asc) 01
Collybia tuberosa Leča Shanklet Tricholomataceae 01
Scleroderma areolatum Leopard Earthball Sclerodermataceae 10.
Mycena pura Jorgovan pokrov Mikene 01
Inocybe geophylla var. lilačina Lila Fibrecap Inocybaceae 09
Panus conchatus Lila Oysterling Polyporaceae 01
Entoloma porfirofej Lila Pinkgill Entolomataceae 05
Pluteus leoninus Levji ščit Pluteaceae 05
Hericium americanum Lion's Mane Hericiaceae 01
Lactarius hepaticus Jetrna mlečna kapica Russulaceae 02
Loreleia marchantiae Liverwort popek Insertae sedis 01
Entoloma sinuatum Livid Pinkgill Entolomataceae 05
Trametes gibbosa Lumpy Bracket Polyporaceae 01
Suillellus luridus Lurid Bolete Boletaceae 07
Suillellus luridus Lurid Bolete Boletaceae 07
Agaricus urinascens Makro goba Agaricaceae 10.
Gymnopilus dilepis Magenta Rustgill Strophariaceae 08
Psilocybe semilanceata Čarobna goba Strophariaceae 11.
Coprinopsis picacea Magpie Inkcap Psathyrellaceae 12.
Cortinarius uliginosus Marsh Webcap Cortinariaceae 08
Xerocomellus pruinatus Matte Bolete Boletaceae 07
Clavulinopsis corniculata Travniška korala Clavariaceae 01
Lycoperdon pratense Travniški puffball Agaricaceae 10.
Cuphophyllus pratensis Travniški vošček Hygrophoraceae 01
Cortinarius caerulescens Spletna kapica Mealy Bigfoot Cortinariaceae 08
Entoloma prunuloides Mealy Pinkgill Entolomataceae 05
Agaricus bohusii Goba Medusa Agaricaceae 10.
Coprinus sterquilinus Midden Inkcap Agaricaceae 12.
Lactarius subdulcis Blaga mlečna kapica Russulaceae 04
Russula delikatesna Mlečno belo brittlegill Russulaceae 01
Mycena galopus Pokrov za molžo Mikene 01
Conocybe apala Mlečna konica Bolbitiaceae 08
Klitopilus prunulus Miller (The) Entolomataceae 05
Agaricus comtulus Mini goba Agaricaceae 10.
Clavaria argillacea Moor Club Clavariaceae 01
Morchella esculenta Morel Morchellaceae (Asc) 02
Lycoperdon utriforme Mozaik puffball Agaricaceae 10.
Leccinum variicolor Pegasti Bolete Boletaceae 03
Entoloma incanum Miška Pinkgill Entolomataceae 05
Poronia punctata Glivice na nohtih Xylariaceae (Asc) 12.
Byssomerulius corium Mrežna skorja Phanerochaetaceae 01
Psdeudoinonotus dryadeus Hrastov nosilec Hymenochaetaceae 01
Hymenochaete rubiginosa Hrastova zavesna skorja Hymenochaetaceae 01
Daedalea quercina Hrastov Mazegill Fomitopsidaceae 01
Hygrophorus nemoreus Hrastov les Hygrophoraceae 01
Lactarius quietus Hrastova mlečna kapica Russulaceae 04
Russula ochroleuca Oker Brittlegill Russulaceae 02
Russula ionochlora Oilslick Britlegill Russulaceae 02
Hygrocybe quieta Mastna voščenka Hygrophoraceae 01
Strobilomyces strobilaceus Stari mož iz gozda Boletaceae 12.
Microglossum olivaceum Olive Earthtongue Leotiaceae (Asc) 01
Sarcomyxa serotina Oljčna ostriga Marasmiaceae 01
Leccinum versipelle Oranžna breza Bolete Boletaceae 03
Mycena acicula Oranžna maska Mikene 01
Amanita crocea Orange Grisette Amanitaceae 01
Dacrymyces chrysospermus Pomarančni žele Dacrymycetaceae 01
Lactarius aurantiacus Oranžna mlečna kapica Russulaceae 02
Leccinum aurantiacum Pomarančni hrast bolete Boletaceae 03
Aleuria aurantia Glivice pomarančne lupine Pyronemataceae (Asc) 01
Favolaschia kalocera Pomarančni Porecap Mikene 01
Hygrocybe aurantiosplendens Oranžna voščenka Hygrophoraceae 01
Cortinarius sluznica Oranžna spletna kapica Cortinariaceae 08
Pleurotus ostreatus Goba ostrig Pleurotaceae 02
Tapinella panuoides Ostrige Rollrim Tapinellaceae 09
Butyriboletus fechtneri Bledo Bolete Boletaceae 07
Psathyrella candolleana Bledo Brittletem Psathyrellaceae 12.
Lactarius pallidus Bleda mlečna kapica Russulaceae 03
Calocera pallidospathulata Bled Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Amanita pantherina Panthercap Amanitaceae 01
Entoloma papilatum Papillate Pinkgill Entolomataceae 05
Pseudoboletus parasiticus Parazitski Bolete Boletaceae 07
Macrolepiota procera Senčnik Agaricaceae 01
Gliophorus psittacinus Papiga voščena kapica Hygrophoraceae 01
Agaricus bitorquis Gozd iz pločnika Agaricaceae 10.
Nidularia deformis Ptičje gnezdo v obliki graha Agaricaceae 01
Marasmius wynneae Pearly padalo Marasmiaceae 01
Cortinarius alboviolaceus Biserna spletna kapica Cortinariaceae 08
Crepidotus mollis Piling ostrige Inocybaceae 03
Cortinarius flexipes Spletna kapica Pelargonium Cortinariaceae 08
Myriostoma coliforme Pepper Pot Geastraceae 10.
Chalciporus piperatus Peppery Bolete Boletaceae 07
Lactarius piperatus Peppery Milkcap Russulaceae 01
Stropharia pseudocyanea Peppery Roundhead Strophariaceae 11.
Melanosporum gomoljev Perigordov tartuf Tuberaceae (Asc) 02
Hygrocybe acutoconica Obstojna voščena kapica Hygrophoraceae 01
Lycoperdon excipuliforme Pest Puffball Agaricaceae 11.
Panaeolus papilionaceus Podplat Mottlegill Bolbitiaceae 12.
Volvariella surrecta Piggyback Rosegill Pluteaceae 05
Entoloma nitidum Pine Pinkgill Entolomataceae 05
Cystoderma jasonis Borova praška Agaricaceae 02
Rugosomyces carneus Pink Domecap Lyophyllaceae 01
Porpolomopsis calyptriformis Roza voščena kapica Hygrophoraceae 01
Typhula fistulosa Pipe Club Typhulaceae 01
Leucocoprinus birnbaumii Rastlinski lonček Agaricaceae 01
Parasola plicatilis Nagubana brizgalka Psathyrellaceae 12.
Tricholomopsis rutilans Slive in krema Tricholomataceae 01
Hebeloma crustuliniforme Poisonpie Strophariaceae 09
Cyclocybe cylindracea Topolova poljska kapica Strophariaceae 10.
Oudemansiella mucida Porcelanske glive Marasmiaceae 01
Squamanita paradoxa Davček v prahu Tricholomataceae 01
Russula parazurea Praškasti Brittlegill Russulaceae 02
Asterophora lycoperdoides Praškasti piggyback Lyophyllaceae 01
Russula sardonia Primrose Brittlegill Russulaceae 02
Agaricus augustus Prince (The) Agaricaceae 10.
Tricholomopsis decora Suhe slive in krema Tricholomataceae 01
Russula atropurpurea Vijolična Brittlegill Russulaceae 01
Ascocoryne sarcoides Vijolični Jellydisc Helotiaceae (Asc) 01
Cortinarius mucifluoides Spletna kapica za vijolične nogavice Cortinariaceae 08
Trichaptum abietinum Purplepore nosilec Polyporaceae 01
Cortinarius armillatus Red Banded Webcap Cortinariaceae 08
Clathrus ruber Rdeča kletka Phallaceae 07
Xerocomellus chrysenteron Red Cracking Bolete Boletaceae 07
Fomitopsis pinicola Nosilec z rdečim trakom Fomitopsidaceae 02
Leratiomyces ceres Redlead Roundhead Strophariaceae 11.
Hydnellum scrobiculatum Zobasti zob Bankeraceae 09
Armillaria tabescens Brezmestne medene glive Physalacriaceae 01
Heterobasidion annosum Root Rot Bondarzewiaceae 02
Caloboletus radicans Ukoreninjenje Bolete Boletaceae 07
Mycena megaspora Ukoreninjenje pokrova motorja Mikene 01
Hymenopellis radicata Ukoreninjenje stebla Physalacriaceae 02
Ramaria botrytis Rosso Coral Gomphaceae 02
Mycena rosea Rosy Bonnet Mikene 01
Russula rosea Rosy Brittlegill Russulaceae 02
Gomphidius roseus Rosy Spike Gomphidiaceae 11.
Agaricus dulcidulus Goba iz rožnatega lesa Agaricaceae 10.
Crepidotus cesatii Roundspored Oysterling Inocybaceae 03
Butyriboletus regius Royal Bolete Boletaceae 07
Hortiboletus rubellus Ruby Bolete Boletaceae 07
Sarcoscypha coccinea Ruby Elfcup Sarcoscyphaceae (Asc) 01
Russula rutila Ruddy Brittlegill Russulaceae 02
Lactarius rufus Rufous Milkcap Russulaceae 04
Gymnopus dryophilus Russet Toughshank Marasmiaceae 01
Leccinum crocipodium Žafran Bolete Boletaceae 03
Lactarius deliciosus Žafranova mlečna kapica Russulaceae 04
Cortinarius croceus Žafran Webcap Cortinariaceae 08
Mycena crocata Žafranik kapice Mikene 01
Ramaria formosa Lososova korala Gomphaceae 03
Guepinia helvelloides Lososova solata Insertae sedis 01
Agaricus bernardii Slana goba Agaricaceae 10.
Phallus hadriani Pesek Stinkhorn Phallaceae 02
Battarrea phalloides Sandy Stiltball Agaricaceae 08
Scleroderma verrucosum Luskava zemeljska krogla Sclerodermataceae 10.
Gymnopilus sapineus Scaly Rustgill Strophariaceae 08
Sarcodon squamosus Luskast zob Bankeraceae 09
Mycena adonis Škrlatna kapa Mikene 01
Cordyceps militaris Scarlet Catterpillarclub Cordycipitaceae (Asc) 02
Sarcoscypha austriaca Škrlatni Elfcup Sarcoscyphaceae (Asc) 01
Hygrocybe coccinea Škrlatna voščenka Hygrophoraceae 01
Neoboletus luridiformis Scarletina Bolete Boletaceae 07
Laccaria proxima Scurfy Deceiver Hydnangiaceae 01
Tubaria furfuracea Scurfy Twiglet Inocybaceae 09
Xerocomellus porosporus Sepia Bolete Boletaceae 07
Cortinarius decipiens Spletna kapica Sepia Cortinariaceae 08
Geastrum fimbriatum Sessile Earthstar Geastraceae 10.
Inonotus hispidus Shaggy Bracket Hymenochaetaceae 01
Coprinus comatus Shaggy Inkcap Agaricaceae 12.
Klorofilumovi rakodovi Shaggy senčnik Agaricaceae 01
Pholiota squarrosa Shaggy Scalycap Strophariaceae 09
Kuehneromyces mutabilis Obložen Woodtuft Strophariaceae 08
Albatrellus ovinus Ovce Polypore Albatrellaceae 01
Lepiota clypeolaria Shield Dapperling Agaricaceae 01
Entoloma clypeatum Ščit Pinkgill Entolomataceae 05
Lactarius uvidus Shiner Russulaceae 02
Russula emetica Bolnik Russulaceae 02
Asterophora parasitica Svilnato Piggyback Lyophyllaceae 01
Entoloma sericeum Svilnato Pinkgill Entolomataceae 05
Volvariella bombycina Silky Rosegill Pluteaceae 05
Russula gracillima Vitka Brittlegilll Russulaceae 02
Typhula juncea Slender Club Typhulaceae 01
Macrolepiota mastoidea Vitko senčnik Agaricaceae 01
Leratiomyces squamosus Vitka okrogla glava Strophariaceae 11.
Psathyrella laevissima Vitek Stump Brittlestem Psathyrellaceae 12.
Gomphidius glutinosus Slimy Spike Gomphidiaceae 10.
Gliophorus irrigatus Slimy Waxcap Hygrophoraceae 01
Suillus luteus Spolzki Jack Suillaceae 03
Suillus placidus Spolzka bela školjka Suillaceae 03
Kalocera roženica Majhen Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Bjerkandera adusta Dimljeni nosilec Meruliaceae 01
Clavaria fumosa Dimljena vretena Clavariaceae 01
Hypholoma marginatum Snakeskin Brownie Strophariaceae 11.
Amanita ceciliae Snakeskin Grisette Amanitaceae 01
Mycena vitilis Zaskočni pokrov Mikene 01
Coprinopsis nivea Snežna črnila Psathyrellaceae 12.
Cuphophyllus virgineus Snežna voščenka Hygrophoraceae 01
Tricholoma saponaceum Milni vitez Tricholomataceae 01
Amanita echinocephala Samotna amanita Amanitaceae 01
Plutej ephebeus Sajasti ščit Pluteaceae 05
Lepista sordida Sordid Blewit Tricholomataceae 01
Ganoderma australe Južni nosilec Ganodermataceae 09
Gymnopilus junonius Spektakularni Rustgill Strophariaceae 08
Gymnopus fusipes Vreteno Marasmiaceae 01
Lycoperdon echinatum Spiny Puffball Agaricaceae 11.
Hygrocybe splendidissima Čudovita voščenka Hygrophoraceae 01
Schizophyllum commune Split Gill Schizophyllaceae 01
Lactarius scrobiculatus Pikasta mlečna kapica Russulaceae 02
Rhodocollybia maculata Spotted Toughshank Marasmiaceae 02
Melanoleuca cognata Pomladni kavalir Tricholomataceae 02
Agrocybe praecox Spring Fieldcap Strophariaceae 09
Calocybe gambosa Jurjeva goba Tricholomataceae 01
Konferenca o entolomu Star Pinkgill Entolomataceae 05
Aseroe rubra Glive morske zvezde Phallaceae 07
Suillus viscidus Lepljiv Bolete Suillaceae 03
Pholiota gummosa Lepljiva skalasta kapica Strophariaceae 09
Phallus impudicus Stinkhorn Phallaceae 02
Russula foetens Smrdljiv Brittlegill Russulaceae 02
Lepiota cristata Smrdljivo bleščanje Agaricaceae 01
Cortinarius torvus Spletna kapica za skladiščenje Cortinariaceae 08
Geastrum striatum Progasti Earthstar Geastraceae 10.
Volvopluteus gloiocephalus Strnišče Rosegill Pluteaceae 05
Lycoperdon pyriforme Stump Puffball Agaricaceae 10.
Podletni vrganj Suede Bolete Boletaceae 07
Tricholoma sulphureum Žveplov vitez Tricholomataceae 01
Hypholoma fasciculare Žveplova šopa Strophariaceae 11.
Vrganj mrežica Poletne Bolete Boletaceae 07
Tuber aestivum Poletni tartuf Tuberaceae (Asc) 02
Cortinarius semisanguineus Spletna kapica presenečenja Cortinariaceae 08
Hygrophorus hedrychii Sladki vosek Hygrophoraceae 01
Rhytisma acerinum Sycamore Tarspot Rhytismataceae (Asc) 01
Rhodocybe gemina Tan Pinkgill Entolomataceae 05
Lepista flaccida Tawny lijak Tricholomataceae 02
Amanita fulva Tawny Grisette Amanitaceae 01
Lactarius fulvissimus Tawny Milkcap Russulaceae 04
Hydnum rufescens Terakotni jež Hidnaceje 01
Russula vesca Spogledovanje Russulaceae 01
Hericium cirrhatum Tiered Tooth Hericiaceae 01
Lentinus tigrinus Tigrova žaga Polyporaceae 01
Coltricia perennis Tigrovo oko Hymenochaetaceae 09
Otidea bufonia Krastače uho Pyronemataceae (Asc) 01
Cuphophyllus colemannianus Popečena voščenka Hygrophoraceae 01
Gymnosporangium clavariiforme Ognjeni jeziki Pucciniaceae 01
Basidioradulum radula Zobasta skorja Schizoporaceae 01
Tarzetta cupularis Zobat pokal Pyronemataceae (Asc) 01
Inocybe rimosa Raztrgana vlaknasta kapica Inocybaceae 09
Neolentinus lepideus Train Wrecker Polyporaceae 01
Auricularia mesenterica Tripe glive Auriculariaceae 01
Klitocybe geotropa Pretočni lijak Tricholomataceae 01
Cantharellus tubaeformis Lutka trobenta Cantharellaceae 01
Polyporus tuberaster Gomoljna polipora Polyporaceae 01
Fuscoporia torulosa Taftasti nosilec Hymenochaetaceae 01
Agaricus impudicus Čopasta lesena goba Agaricaceae 10.
Galerina graminea Turf Bell Strophariaceae 09
Panaeolus fimicola Turf Mottlegill Bolbitiaceae 12.
Trametes versicolor Turčija Polyporaceae 01
Chlorociboria aeruginosa Turkizna Elfcup Helotiaceae (Asc) 01
Marasmiellus ramealis Twig padalo Marasmiaceae 01
Laccaria tortilis Zviti prevarant Hydnangiaceae 01
Lactarius turpis Grda mlečna kapica Russulaceae 04
Polyporus umbellatus Dežnik Polypore Polyporaceae 01
Ramaria stricta Pokončna korala Gomphaceae 03
Tricholoma stans Pokončni vitez Tricholomataceae 01
Crepidotus variabilis Spremenljiva ostriga Inocybaceae 03
Cortinarius anomalus Spremenljiva spletna kapica Cortinariaceae 08
Suillus variegatus Raznolik Bolete Suillaceae 03
Pleurotus dryinus Zastrta ostrige Pleurotaceae 02
Hebeloma mesophaeum Zastrti Poisonpie Strophariaceae 09
Tapinella atrotomentosa Žametni Rollrim Tapinellaceae 09
Flammulina velutipes Žametno steblo Physalacriaceae 01
Pluteus umbrosus Žametni ščit Pluteaceae 05
Stropharia aeruginosa Verdigris okrogla glava Strophariaceae 11.
Hygrocybe miniata Vermillion Waxcap Hygrophoraceae 01
Clavaria zollingeri Vijolična korala Clavariaceae 01
Cortinarius violaceus Violet Webcap Cortinariaceae 08
Amanita strobiliformis Ogreta Amanita Amanitaceae 01
Lactarius serifluus Vodnata mlečna kapica Russulaceae 02
Melanoleuca verrucipes Warty Cavalier Tricholomataceae 02
Suillus granulatus Jokajoče Bolete Suillaceae 03
Lacrymaria lacrymabunda Jokajoča vdova Psathyrellaceae 12.
Exidia thuretiana Beli možgani Auriculariaceae 01
Leucoagaricus leucothites White Dapperling Agaricaceae 01
Lyophyllum connatum Bela kupola Lyophyllaceae 01
Inocybe geophylla Bela vlaknasta kapica Inocybaceae 09
Tricholoma album Beli vitez Tricholomataceae 01
Helvella crispa Belo sedlo Helvellaceae (Asc) 01
Clavaria fragilis Bela vretena Clavariaceae 01
Tuber magnatum Beli tartuf Tuberaceae (Asc) 02
Leucocortinarius bulbiger Bela spletna kapica Tricholomataceae 01
Megacollybia platyphylla Whitelaced steblo Tricholomataceae 01
Phellinus igniarius Willow Bracket Hymenochaetaceae 01
Pluteus salicinus Willow Shield Pluteaceae 05
Stropharia rugosoannulata Vinska okrogla glava Strophariaceae 11.
Polyporus brumalis Zimski Polypore Polyporaceae 01
Tulostoma brumale Zimski stelball Agaricaceae 06
Exidia glandulosa Čarovniško maslo Auriculariaceae 01
Lepista nuda Les Blewit Tricholomataceae 05
Buchwaldoboletus lignicola Les Bolete Boletaceae 09
Sparassis crispa Lesna cvetača Sparassidaceae 01
Hydnum repandum Lesni jež Hidnaceje 01
Agaricus sylvicola Lesna goba Agaricaceae 10.
Entoloma rhodopolium Les Pinkgill Entolomataceae 05
Gymnopus peronatus Lesna volna Marasmiaceae 01
Inocybe stellatospora Volnena vlaknasta kapica Inocybaceae 09
Lactarius torminosus Volnena mlečna kapica Russulaceae 02
Clavulina rugosa Nagubani klub Clavulinaceae 01
Phlebia radiata Nagubana skorja Meruliaceae 01
Agrocybe rivulosa Nagubana poljska kapica Strophariaceae 09
Rhodotus palmatus Nagubana breskev Physalacriaceae 05
Pluteus flebophorus Naguban ščit Pluteaceae 05
Lactarius repraesentaneus Rumenobrada mlečna kapica Russulaceae 02
Tremella mesenterica Rumeni možgani Tremellaceae 01
Phallus večbarven Rumena poročna tančica Stinkhorn Phallaceae 02
Rhizopogon luteolus Rumeni lažni tartuf Rhizopogonaceae 02
Spathularia flavida Rumeni ventilator Cudoniaceae (Asc) 01
Cuphophyllus flavipes Voščena kapica za rumene noge Hygrophoraceae 01
Bolbitius titubans Rumena poljska kapica Bolbitiaceae 08
Eritres triholoma Rumeni vitez Tricholomataceae 01
Pluteus chrysophaeu s Rumeni ščit Pluteaceae 05
Kalocera viskoza Rumeni Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Agaricus xanthodermus Rumeni madež Agaricaceae 10.
Russula claroflava Rumeno močvirje Brittlegill Russulaceae 03
Cortinarius delibutus Rumena spletna kapica Cortinariaceae 08
Lactarius chrysorrheus Mlečna kapica Yellowdrop Russulaceae 04
Lepiota magnispora Rumena noga Dapperling Agaricaceae 01
Stereum subtomentosum Rumena skorja zavese Stereaceae 01
Tricholoma scalpturatum Rumeni vitez Tricholomataceae 01
Micenska epipterigija Yellowleg Bonnet Mikene 01
Abortiporus biennis Z - ni splošnega imena Meruliaceae 02
Agaricus devoniensis Z - ni splošnega imena Agaricaceae 10.
Agaricus osecanus Z - ni splošnega imena Agaricaceae 10.
Agaricus porphyrocephalus Z - ni splošnega imena Agaricaceae 10.
Agaricus subperonatus Z - ni splošnega imena Agaricaceae 10.
Albatrellus subrubescens Z - ni splošnega imena Albatrellaceae 01
Amanita battarrae Z - ni splošnega imena Amanitaceae 01
Amanita submembranacea Z - ni splošnega imena Amanitaceae 01
Armillaria borealis Z - Ni splošnega imena Physalacriaceae 01
Arrhenia rickenii Z - ni splošnega imena Tricholomataceae 01
Ascocoryne cylichnium Z - ni splošnega imena Gelatinodiscaceae (Asc) 01
Byssonectria fusispora Z - ni splošnega imena Pyronemataceae (Asc) 01
Byssonectria terrestris Z - ni splošnega imena Pyronemataceae (Asc) 01
Cantharellus amethysteus Z - ni splošnega imena Cantharellaceae 01
Cheilymenia fimicola Z - ni splošnega imena Pyrenomataceae (Asc) 01
Cheilymenia granulata Z - ni splošnega imena Pyrenomataceae (Asc) 01
Cheilymenia stercorea Z - ni splošnega imena Pyrenomataceae (Asc) 01
Chroogomphus fulmineus Z - ni splošnega imena Gomphidiaceae 12.
Ciboria viridifusca Z - ni splošnega imena Sclerotiniaceae (Asc) 01
Clitocella popinalis Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Conocybe pubescens Z - ni splošnega imena Bolbitiaceae 08
Conocybe tenera Z - ni splošnega imena Bolbitiaceae 08
Coprinellus heptemerus Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Coprinellus impatiens Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Coprinellus xanthothrix Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Coprinopsis martinii Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Coprinopsis stercorea Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Coprinopsis xenobia Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Cortinarius anthracinus Z - ni splošnega imena Cortinariaceae 08
Cortinarius saturninus Z - ni splošnega imena Cortinariaceae 08
Crepidotus calolepsis Z - ni splošnega imena Inocybaceae 03
Cystoderma simulatum Z - ni splošnega imena Agaricaceae 02
Cystolepiota pulverulenta Z - ni splošnega imena Agaricaceae 01
Daedaleopsis Tricolor Z - ni splošnega imena Fomitopsidaceae 01
Daldinia fissa Z - ni splošnega imena Xylariaceae (Asc) 12.
Delicatula integrella Z - ni splošnega imena Tricholomataceae 01
Dichomitus campestris Z - ni splošnega imena Polyporaceae 02
Echinoderma echinaceum Z - ni splošnega imena Agaricaceae 02
Entoloma atromadidum Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma caeruleum Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma lampropus Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma lucidum Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma madidum Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma mougeotii Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma saepium Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Entoloma vernum Z - ni splošnega imena Entolomataceae 05
Exidia plana Z - ni splošnega imena Auriculariaceae 01
Flammulaster muricatus Z - ni splošnega imena Inocybaceae 09
Flammulina elastica Z - ni splošnega imena Physalacriaceae 01
Fuscoporia torulosa Taftasti nosilec Hymenochaetaceae 01
Galerina heimansii Z - ni splošnega imena Strophariaceae 09
Ganoderma carnosum Z - ni splošnega imena Ganodermataceae 09
Ganoderma resinaceum Z - ni splošnega imena Ganodermataceae 09
Geoglossum cookeanum Z - ni splošnega imena Geoglossaceae 09
Geopora arenicola Z - ni splošnega imena Pyrenomataceae (Asc) 01
Gymnopilus decipiens Z - ni splošnega imena Strophariaceae 08
Gymnopus ocior Z - ni splošnega imena Marasmiaceae 01
Helvella atra Z - ni splošnega imena Helvellaceae (Asc) 01
Hortiboletus engelii Z - ni splošnega imena Boletaceae 07
Hygrocybe helobia Z - ni splošnega imena Hygrophoraceae 01
Hygrophoropsis rufa Z - ni splošnega imena Hygrophoropsidaceae 01
Hygrophorus latitabundus Z - ni splošnega imena Hygrophoraceae 01
Inocybe pusio Z - ni splošnega imena Inocybaceae 09
Laktarijevi azoniti Z - ni splošnega imena Russulaceae 02
Leccinum cyaneobasileucum Z - ni splošnega imena Boletaceae 03
Lepiota ignivolvata Z - ni splošnega imena Agaricaceae 01
Lepiota oreadiformis Z - ni splošnega imena Agaricaceae 01
Lepista multiformis Z - ni splošnega imena Tricholomataceae 05
Leucoagaricus crystallifer Z - ni splošnega imena Agaricaceae 01
Macrolepiota excoriata Z - ni splošnega imena Agaricaceae 01
Macrolepiota phaeodisca Z - ni splošnega imena Agaricaceae 01
Marasmius bulliardii Z - ni splošnega imena Marasmiaceae 01
Meottomyces dysimulans Z - ni splošnega imena Strophariaceae 10.
Microglossum viride Z - ni splošnega imena Leotiaceae (Asc) 01
Mycena abramsii Z - ni splošnega imena Mikene 01
Mycena flavescens Z - ni splošnega imena Mikene 01
Naucoria scolecina Z - ni splošnega imena Strophariaceae 08
Omphalotus olearius Z - ni splošnega imena Marasmiaceae 01
Panus rudis Z - ni splošnega imena Polyporaceae 01
Paxillus obscurisporus Z - ni splošnega imena Paxillaceae 03
Paxillus olivellus Z - ni splošnega imena Paxillaceae 03
Peziza arvernensis Z - ni splošnega imena Pezizaceae (Asc) 01
Peziza mikropus Z - ni splošnega imena Pezizaceae (Asc) 01
Peziza violacea Z - ni splošnega imena Pezizaceae (Asc) 01
Phallus rubicundus Z - ni splošnega imena Phallaceae 02
Phellinus populicola Z - ni splošnega imena Hymenochaetaceae 01
Pholiota adiposa Z - ni splošnega imena Strophariaceae 09
Pholiota lubrica Z - ni splošnega imena Strophariaceae 09
Pluteus aurantiorugosus Z - ni splošnega imena Pluteaceae 05
Pluteus podospileus Z - ni splošnega imena Pluteaceae 05
Postia placenta Z - ni splošnega imena Fomitopsidaceae 01
Psathyrella bipellis Z - ni splošnega imena Psathyrellaceae 12.
Ramaria abietina Z - ni splošnega imena Gomphaceae 02
Ramaria flaccida Z - ni splošnega imena Gomphaceae 02
Ramaria flava Z - ni splošnega imena Gomphaceae 03
Ramariopsis subtilis Z - ni splošnega imena Clavariaceae 01
Russula farinipes Z - ni splošnega imena Russulaceae 01
Russula praetervisa Z - ni splošnega imena Russulaceae 02
Russula cuprea Z - ni splošnega imena Russulaceae 03
Scutellinia mirabilis Z - ni splošnega imena Pyronemataceae (Asc) 01
Scutellinia trechispora Z - ni splošnega imena Pyronemataceae (Asc) 01
Sparassis spathulata Z - ni splošnega imena Sparassidaceae 01
Steccherinum ochraceum Z - ni splošnega imena Meruliaceae 01
Stereum rameale Z - ni splošnega imena Stereaceae 01
Suillus collinitus Z - ni splošnega imena Suillaceae 03
Thelephora penicillata Z - ni splošnega imena Thelephoraceae 11.
Trametes ochracea Z - ni splošnega imena Polyporaceae 01
Trametes pubescens Z - ni splošnega imena Polyporaceae 01
Tremella aurantia Z - ni splošnega imena Tremellaceae 01
Trichoderma viride Z - ni splošnega imena Hypocreaceae (Asc) 01
Tricholoma pardinum Z - ni splošnega imena Tricholomataceae 01
Xerocomellus cisalpinus Z - ni splošnega imena Boletaceae 07
Hydnellum concrescens Zonirani zob Bankeraceae 09

Na vrh strani ...


Če so se vam te informacije zdele koristne, smo prepričani, da bi bila naša knjiga Fascinated by Fungi avtorja Pat O'Reilly zelo koristna. Avtorsko podpisane izvode v trdi vezavi po posebni ceni s popustom najdete tukaj

Druge knjige o naravi iz First Nature ...