Wildflowers, Britanija in Evropa: razvrščeno po splošnih imenih

Primorski eryngium - morska holly Epipactis atrorubens - temno rdeča heleborina Ophrys lutea - rumena Ophrys - rumena čebelja orhideja Melampyrum arvense - poljska kravja pšenica Iris lutescens Dracunculus vulgaris - navadni zmajev arum Narcissus elegans

Slike, identifikacija in vodniki po habitatih za 650 vrst divjih cvetov v Veliki Britaniji in Evropi. Galerija slik rastlinskih družin, vključno s 150 divjimi orhidejami. Glej tudi naravo in biologijo orhidej, sistematiko in taksonomijo, ohranitvene oznake in skrb za orhideje kot hišne rastline.

Kazalo vrst - razvrsti po:> Znanstvena imena> Splošna imena> Botanične družine> Prevladujoča barva

Crassulaceae
A do Ž z znanstvenimi imeni A do Ž s splošnimi imeni A do Ž botanične družine po barvi
Smyrnium olusatrum Aleksanderji Apiaceae 2.
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5.
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2.
Prunus dulcis Mandelj Rozaceae 4.
Clematis alpina Alpski Clematis Ranunculaceae 6.
Minuartia obtusiloba Alpski Sandwort Caryophyllaceae 2.
Scilla bifolia Alpska skil Asparagaceae 6.
Orobanche amethystea Ametist Broomrape Orobanchaceae 7.
Persicaria dvoživka Amphibijski Bistort Polygonaceae 4.
Orchis anatolica Anatolska orhideja Orchidaceae 5.
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3.
Anemone holdreichii Anemone holdreichii Ranunculaceae 2.
Polygonatum odoratum Kotni Salomonov pečat Asparagaceae 2.
Consolida ambigua Letni Larkspur Ranunculaceae 6.
Solanum linnaeanum Sodomsko jabolko Solanaceae 5.
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6.
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7.
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3.
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2.
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2.
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5.
Colchicum autumnale Jesenski krokus Colchicaceae 5.
Spiranthes spiralis Jesenske dame Tresses Orchidaceae 2.
Acis autumnalis Jesenska snežinka Amaryllidaceae 2.
Scilla autumnalis Jesenska vešča Asparagaceae 5.
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6.
Potentilla sterilis Jalova jagoda Rozaceae 2.
Melittis melissophyllum Bastard balzam Lamiaceae 5.
Linum narbonense Čudovit lan Linaceae 6.
Ophrys apifera Čebelja orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Čebelja orhideja x Fly Orchid Orchidaceae 7.
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5.
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3.
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5.
Oxalis Pes-capre Bermuda Buttercup Oxalidaceae 3.
Ophrys bertolonii Bertolonijeva čebelja orhideja Orchidaceae 5.
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5.
Primula farinosa Jagode iz ptičjih oči Primulaceae 3.
Lotus corniculatus Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3.
Neottia nidus-avis Orhideja iz ptičjega gnezda Orchidaceae 7.
Ophrys episcopalis Škofovski Ophrys Orchidaceae 7.
Sedum hektarjev Grize Stonecrop Crassulaceae 3.
Lupinus micranthus Grenko modri lupin Fabaceae 6.
Solanum dulcamara Grenko sladko Solanaceae 5.
Ferraria crispa Črna zastava Iridaceae 7.
Medicago lupulina Črni Medick Fabaceae 3.
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Orhideja črne vanilije Orchidaceae 5.
Silene vulgaris Mehur Campion Caryophyllaceae 2.
Tripodion tetraphyllum Vetch za mehur Fabaceae 3.
Gaillardia aristata Odeja Cvet Asteraceae 3.
Geranium sanguineum Prekleti žerjav Geraniaceae 5.
Cynoglossum creticum Jezik modrega psa Boraginaceae 6.
Lactuca perennis Modra solata Asteraceae 6.
Hyacinthoides non-scripta Bluebell Asparagaceae 6.
Platanthera obtusata Topolistna orhideja Orchidaceae 2.
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3.
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4.
Hammarbya paludosa Bog Orhideja Orchidaceae 1.
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5.
Andromeda porifolia Bog Rožmarin Ericaceae 5.
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2.
Orchis mascula subsp . speciosa Boemska zgodnja vijolična orhideja Orchidaceae 5.
Borago officinalis Borage Boraginaceae 1.
Bougainvillea glabra Bougainvillea Nyctaginaceae 5.
Sparganium erectum Razvejana bur-trska Sparganiaceae 1.
Lathyrus latifolius Širokolistni večni grah Fabaceae 5.
Epipactis helleborine Širokolistna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis helleborine var. albifolia Širokolistna heleborina Orchidaceae 2.
Epipactis helleborine var. purpurea Širokolistna heleborina Orchidaceae 5.
Epipactis helleborine var. viridiflora Širokolistna heleborina Orchidaceae 1.
Dactylorhiza majalis Širokolistna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Potamogeton natans Širokolistni ribnik Potamogetonaceae 1.
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6.
Anacamptis coriophora Bug Orhideja Orchidaceae 4.
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orhideja Orchidaceae 5.
Ajuga reptans Bugle Lamiaceae 5.
Typha latifolia Bulrush (Velika reedmace) Typhaceae 7.
Ophrys bombyliflora Čmrljeva orhideja Orchidaceae 7.
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rozaceae 4.
Aethionema saxatile Zažgana sladkarije Brassicaceae 2.
Neotinea ustulata Orhideja z opečeno konico Orchidaceae 5.
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3.
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5.
Ranunculus acris Buttercup Ranunculaceae 3.
Pinguicula vulgaris Butterwort Lentibulariaceae 5.
Cotula coronopifolia Buttonweed Asteraceae 3.
Elodea canadensis Kanadski ribnik Hydrocharitaceae 1.
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7.
Orobanche crenata Bronomrape z vonjem nageljnov Orobanchaceae 2.
Lilium carniolicum Karnijska lilija Liliaceae 4.
Nepeta tuberosa Metina meta (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6.
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5.
Gymnadenia conopsea Dišeča orhideja iz krede Orchidaceae 5.
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1.
Anacamptis morio subsp. šampanjec Orhideja šampanjca Orchidaceae 5.
Cichorium intybus Radič Asteraceae 6.
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3.
Galium aparin Sekači Rubiaceae 2.
Paeonia clusii Kluzijev potonik Paeoniaceae 5.
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6.
Tussilago farfara Podreti Asteraceae 3.
Asphodelus aestivus Navadni Asphodel Xanthorrhoeaceae 2.
Camassia quamash Navadne modre kamere Asparagaceae 6.
Orobanche minor Navadni broomrape Orobanchaceae 7.
Hypochaeris radicata Navadni Catsear Asteraceae 3.
Centaurium erythraea Navadni Centaury Gentianacea 5.
Symphytum officinale Navadni gavez Boraginaceae 5.
Eriophorum angustifolium Navadna bombažna trava Cyperaceae 2.
Melampyrum pratense Navadna kravja pšenica Orobanchaceae 3.
Cuscuta epithymum Navadni Dodder Cuscutaceae 4.
Viola riviniana Skupni pes Voilet Violaceae 5.
Dracunculus vulgaris Navadni zmajev arum Araceae 7.
Lemna minor Navadna rakica Lemnaceae 1.
Scrophularia nodosa Navadna smokva Scrophulariaceae 1.
Pulicaria dysenterica Navadni Fleabane Asteraceae 3.
Lithospermum officinale Navadni Gromwell Boraginaceae 2.
Galeopsis tetrahit Navadna konoplja Lamiaceae 5.
Centaurea nigra Navadni knapweed Asteraceae 5.
Malva sylvestris Navadni slez Malvacee 5.
Senecio jacobaea Navadna ragwort Asteraceae 3.
Cochlearia officinalis Navadna skorbut-trava Brassicaceae 2.
Polygonatum multiflorum Navadni Salomonov pečat Asparagaceae 2.
Rumex acetosa Navadna kislica Polygonaceae 7.
Dactylorhiza fuchsii Navadna pikasta orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza fuchsii var. rodočila Navadna pikasta orhideja Orchidaceae 5.
Linaria vulgaris Navadni krastač Plantaginaceae 3.
Neottia ovata Navadni Twayblade Orchidaceae 1.
Valeriana officinalis Navadni baldrijan Caprifoliaceae 5.
Vicia sativa Navadna graška Fabaceae 5.
Ratibida columnifera Coneflower Asteraceae 4.
Neotinea conica Stožčasta orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea tridentata subsp . conica Stožčasta orhideja Orchidaceae 5.
Cardamine bulbifera Coralroot Brassicaceae 5.
Corallorhiza trifida Coralroot Orchid Orchidaceae 1.
Centaurea cyanus Cornflower Asteraceae 6.
Eriophorum vaginatum Bombažna trava Cyperaceae 2.
Anthriscus sylvestris Krava peteršilj Apiaceae 2.
Primula veris Krava Primulaceae 3.
Ranunculus repens Plazeči maslenik Ranunculaceae 3.
Potentilla reptans Plazeča Cinquefoil Rozaceae 3.
Lysimachia nummularia Plazeča Jenny Primulaceae 3.
Goodyera repens Plazeče se dame Orchidaceae 2.
Cirsium arvense Plazeči badelj Asteraceae 5.
Melampyrum cristatum Kresta krava-pšenica Orobanchaceae 5.
Arum creticum Kretski arum Araceae 3.
Aristolochia cretica Kretska rojstnica Aristolochiaceae 7.
Ophrys cretica Kretski Ophrys Orchidaceae 7.
Phlomis cretica Kretski Flomis Lamiaceae 3.
Cyclamen creticum Kretski sojin kruh Primulaceae 2.
Tulipa cretica Kretski tulipan Liliaceae 5.
Scorzonera cretica Kretska posadka-trava Asteraceae 3.
Erica tetralix Prečnolistni Heath Ericaceae 5.
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4.
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3.
Cardamine pratensis Cuckoo Flower Brassicaceae 5.
Geranium dissectum Rezanolistni žerjav Geraniaceae 5.
Prunella laciniata Rezano listje Samozdravljenje Lamiaceae 2.
Ophrys kotschyi Ciprska čebelja orhideja Orchidaceae 7.
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3.
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4.
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5.
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5.
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5.
Narcissus pseudonarcissus Narcis Amaryllidaceae 3.
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2.
Taraxacum officinale Regrat Asteraceae 3.
Ophrys sphegodes subsp . passionis Temna Ophrys Orchidaceae 7.
Epipactis atrorubens Temno rdeča Helleborine Orchidaceae 4.
Atropa belladonna Smrtonosna nočna senca Solanaceae 5.
Neotinea maculata Gostocvetna orhideja Orchidaceae 5.
Orchis intacta Gostocvetna orhideja Orchidaceae 2.
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6.
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7.
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7.
Rosa canina Pasja vrtnica Rozaceae 5.
Mercurialis perennis Pasji Merkur Euphorbiaceae 1.
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5.
Filipendula vulgaris Dropwort Rozaceae 2.
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1.
Viola tribarvna subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5.
Geranium phaeum Račun Dusky Crane Geraniaceae 5.
Aristolochia baetica Dutchman's Pipe Aristolochiaceae 7.
Trobojni konvolvul Pritlikav konvolvulus Convolvulaceae 6.
Phlomis lanata Palček Jeruzalemski žajbelj Lamiaceae 3.
Malva multiflora Slez iz pritlikavih dreves Malvacee 5.
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5.
Myosotis ramosissima Zgodaj pozabi Boraginaceae 6.
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnata Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 2.
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Ophrys sphegodes Zgodnja pajkova orhideja Orchidaceae 7.
Masla orhidej Zgodaj vijolična orhideja Orchidaceae 5.
Serapias orientalis Orhideja vzhodnega jezika Orchidaceae 4.
Dactylorhiza sambucina Orhideja iz starejših cvetov Orchidaceae 3.
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3.
Anticlea elegans Elegantne smrtne kamere Melanthiaceae 2.
Pedicularis groenlandica Slonova glava Orobanchaceae 5.
Circaea lutetiana Enchanter's Nightshade Onagraceae 2.
Sedum anglicum Angleški Stonecrop 4.
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1.
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1.
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1.
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1.
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5.
Tolpis barbata Evropska krovna mlečnica Asteraceae 3.
Oenothera biennis Večerni jeglič Onograceae 3.
Euphrasia officinalis Eyebright Lamiaceae 2.
Calypso bulbosa Pravljični copat Orchidaceae 5.
Anacamptis collina Orhideja z ventilatorji Orchidaceae 4.
Anacamptis collina Orhideja z ventilatorji Orchidaceae 5.
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5.
Liparis loeselii Fen Orhideja Orchidaceae 1.
Foeniculum vulgare Komarček Apiaceae 3.
Tanacetum partenij Feverfew Asteraceae 3.
Dodecatheon pulchellum Zvezdica padalka z nekaj cvetovi Primulaceae 5.
Convolvulus arvensis Field Bindweed Convolvulaceae 2.
Melampyrum arvense Poljska krava-pšenica Orobanchaceae 5.
Myosotis arvensis Polje Ne pozabi Boraginaceae 6.
Gladiolus italicus Poljski gladiol Iridaceae 5.
Papaver rhoeas Poljski mak Papaveraceae 4.
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6.
Stachys arvensis Field Woundwort Lamiaceae 5.
Butomus umbellatus Cvetoča hitenja Butomaceae 5.
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7.
Orchis quadripunctata Orhideja s štirimi pikami Orchidaceae 5.
Pilosella aurantiaca Lisica in mladiči Asteraceae 4.
Digitalis purpurea Foxglove Plantaginaceae 5.
Lavandula stoechas Francoska sivka Lamiaceae 5.
Arisarum simorrhinum Friarjev plašč Araceae 7.
Dianthusov superbus Rožnato obrobljena Caryophyllaceae 5.
Ruta chalepensis Resasta Rue Rutaceae 3.
Nymphoides peltata Rebrasta vodna lilija Menyanthaceae 3.
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5.
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5.
Dactylorhiza viridis Žabja orhideja Orchidaceae 4.
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2.
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6.
Epipogium aphyllum Ghost Orchid Orchidaceae 5.
Heracleum mantegazzianum Orjaški Hogweed Apiaceae 2.
Himantoglossum robertianum Orjaška orjak Orchidaceae 5.
Trollius europaeus Globe Flower Ranunculaceae 3.
Onosma erectum Zlata kapljica Boraginaceae 3.
Onosma graecum Zlata kapljica Boraginaceae 3.
Onosma taurica Zlata kapljica Boraginaceae 7.
Chrysosplenium oppositifolium Zlati Saxifrage Saxifragaceae 1.
Solidago virgaurea Zlata rozga Asteraceae 3.
Muscari zapostavljen Grozdni hijacinta Asparagaceae 6.
Parnassia palustris Trava Parnasa Celastraceae 2.
Sanguisorba officinalis Veliki Burnet Rozaceae 4.
Astrantia major Velika mojstrovina Apiaceae 5.
Thalictrum aquilegifolium Great Meadow Rue Ranunculaceae 2.
Verbascum thapsus Veliki Mullein Scrophulariaceae 3.
Epilobium hirsutum Velika vrba Onagraceae 5.
Utricularia vulgaris Večji mehurček Lentibulariaceae 3.
Lotus pedunculatus Večji ptičji trolist Fabaceae 3.
Platanthera chlorantha Večji metulj-orhideja Orchidaceae 2.
Chelidonium majus Večji celandin Papaveraceae 3.
Centaurea scabiosa Večji vetrnik Asteraceae 5.
Ranunculus lingua Večja kopja Ranunculaceae 3.
Stellaria holostea Večja Stitchwort Caryophyllaceae 2.
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7.
Euphorbia acanthothamnos Grška Spiny Spurge Euphorbiaceae 2.
Pentaglottis sempervivens Zeleni Alkanet Boraginaceae 6.
Platanthera huronensis Orhideja zelenega boga Orchidaceae 2.
Frasera speciosa Zeleni encijan Gentianaceae 2.
Helleborus viridis Zelena kukulja Ranunculaceae 1.
Epipactis filants Zelenocvetna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Zelenocvetna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis phyllanthes var . vectensis Zelenocvetna heleborina Orchidaceae 1.
Anacamptis morio Zelenokrila orhideja Orchidaceae 5.
Cistus albidus Sivolistni cistus Cistaceae 5.
Aegopodium podagraria Koprski starešina Apiaceae 2.
Glechoma hederacea Bršljan Lamiaceae 6.
Senecio vulgaris Groundsel Asteraceae 3.
Cistus ladanifer Dlesni Cistus Cistaceae 2.
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5.
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5.
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1.
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6.
Dactylorhiza cordigera Srčno cvetoča močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Serapias cordigera Srčno cvetoče Serapije Orchidaceae 4.
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2.
Gymnadenia borealis Dišeča orhideja Heath Orchidaceae 5.
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6.
Dactylorhiza maculata Heath Spotted-orhideja Orchidaceae 5.
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5.
Dactylorhiza ebudensis Hebridejska močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Galium mollugo Živa meja Bedstraw Rubiaceae 2.
Calystegia sepium Živa meja Convolvulaceae 2.
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5.
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3.
Conium maculatum Hemlock Apiaceae 2.
Oenanthe crocata Hemlock Water Dropwort Apiaceae 2.
Eupatorium cannabinum Konopljina agrimony Asteraceae 5.
Orobanche ramosa Konopljina broomrape Orobanchaceae 6.
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7.
Pariška kvadrifolija Herb Paris Melanthiaceae 1.
Geranium robertianum Herb Robert Geraniaceae 5.
Impatiens grandulifera Himalajski balzam Balsaminaceae 5.
Heracleum sphondylium Hogweed Apiaceae 2.
Asphodelus fistulosus Asphodel z votlim steblom Xanthorrhoeaceae 2.
Anacamptis sancta Sveta orhideja Orchidaceae 5.
Lunaria annua Iskrenost Brassicaceae 5.
Lonicera periclymenum Kovačnik Caprifoliaceae 3.
Cerinthe major Honeywort - smetana Boraginaceae 3.
Cerinthe major Honeywort - vijolična Boraginaceae 5.
Carpobrutus edulis Hottentot Figovo-lisasta Aizoaceae 5.
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - rumena Aizoaceae 3.
Melampyrum scardicum Madžarska kravja pšenica Orobanchaceae 5.
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3.
Onopordum illyricum Ilirski škotski badelj Asteraceae 6.
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2.
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5.
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3.
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3.
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3.
Spiranthes romanzoffiana Irish Lady's Tresses Orchidaceae 2.
Dactylorhiza majalis var. kerrryensis Irska močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Wahlenbergia hederacea Bršljanov listnat zvonček Campanulaceae 5.
Ranunculus hederaceus Ivy-leaved Crowfoot Ranunculaceae 2.
Cymbalaria muralis Bršljanov list krastača Plantaginaceae 5.
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2.
Fallopia japonica Japonski dresnik Polygonaceae 2.
Phlomis fruticosa Jeruzalemski žajbelj Lamiaceae 3.
Anthyllis vulneraria Ledvična graba Fabaceae 3.
Rhodiola rosea Kraljeva krona Crassulaceae 4.
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7.
Himantoglossum comperianum Komperjeva orhideja Orchidaceae 5.
Orchis purpurea Lady Orhideja Orchidaceae 5.
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3.
Alchemilla vulgaris Ženski plašč Rozaceae 1.
Cypripedium calceolus Lady's Copati Orhideja Orchidaceae 3.
Calystegia silvatica Velika vezava Convolvulaceae 2.
Anchusa azurea Veliki modri alkanet Boraginaceae 6.
Arum italicum Velika kukavica Araceae 2.
Euphorbia characias Velika sredozemska molika Euphorbiaceae 2.
Digitalis grandiflora Velika rumena lisica Plantaginaceae 3.
Ophrys fuciflora Pozno pajek-orhideja Orchidaceae 7.
Anacamptis laxiflora Orhideja iz surovega cvetja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. cruenta Leopardova orhideja Orchidaceae 5.
Doronicum columnae Leopard's Bane Asteraceae 3.
Arctium minus Manjši repinci Asteraceae 5.
Platanthera bifolia Manjši metulj-orhideja Orchidaceae 2.
Ranunculus ficaria Manjši celandin Ranunculaceae 3.
Vinca minor Manjši zimzelen Apocynaceae 6.
Misopates orontium Manjši Snapdragon Plantaginaceae 5.
Ranunculus flammula Manjša kopica Ranunculaceae 3.
Stellaria graminea Manjši Stitchwort Caryophyllaceae 2.
Neottia cordata Manjši Twayblade Orchidaceae 7.
Baldellia ranunculoides Manjši vodni trpotec Alismataceae 5.
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2.
Himantoglossum hircinum Kuščar Orhideja Orchidaceae 1.
Serapias vomeracea Orhideja z dolgimi ustmi Orchidaceae 4.
Anacamptis morio subsp . longicornu Dolgo spodbujena orhideja Orchidaceae 5.
Arum maculatum Gospodje in dame Araceae 1.
Pedicularis sylvatica Lousewort Orobanchaceae 5.
Ophrys speculum subsp . lusitanica Orhideja Lusitanica Orchidaceae 7.
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5.
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5.
Cynomorium coccineum Malteške glive Cynomoriaceae 7.
Orchis antropofora Moška orhideja Orchidaceae 5.
Mandragora autumnalis Mandrake Solanaceae 5.
Leucanthemum vulgare Marguerites Asteraceae 2.
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2.
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rozaceae 5.
Gymnadenia densiflora Dišeča orhideja iz močvirja Orchidaceae 5.
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2.
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5.
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvacee 5.
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3.
Hypericum elodes Močvirska šentjanževka Hypericaceae 3.
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5.
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5.
Stachys palustris Močvirska rana Lamiaceae 5.
Caltha palustris Močvirski ognjič Ranunculaceae 3.
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5.
Geranium pratense Meadow Cranesbill Geraniaceae 6.
Cirsium dissectum Travniški badelj Asteraceae 5.
Lathyrus pratensis Travnik Vetchling Fabaceae 3.
Filipendula ulmaria Meadowsweet Rozaceae 2.
Orchis militaris Vojaška orhideja Orchidaceae 5.
Polygala vulgaris Milkwort Polygalaceae 6.
Neotinea lactea Mlečna orhideja Orchidaceae 5.
Orchis lactea Mlečna orhideja Orchidaceae 5.
Ophrys speculum Ogledalo Orhideja Orchidaceae 7.
Misopates kalicin Misopates kalicin Plantaginaceae 5.
Mimulus guttatus Opica cvet Phrymaceae 3.
Orchis simia Opičja orhideja Orchidaceae 5.
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5.
Arum ideum Gorski Arum Araceae 2.
Dryas octopetala Gorski aveniji Rozaceae 2.
Antennaria dioica Mountain Everlasting Asteraceae 2.
Gentiana parryi Gorski encijan Gentianaceae 6.
Pilosella officinarum Mišji uho Hawkweed Asteraceae 3.
Malva moschata Mošusni slez Malvacee 5.
Herminium monorchis Mošusna orhideja Orchidaceae 1.
Orchis italica Goli mož Orhideja Orchidaceae 1.
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3.
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2.
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2.
Echium angustifolium Ozkolistni Bugloss Boraginaceae 6.
Lupinus angustifolius Ozkolistni lupin Fabaceae 6.
Dactylorhiza traunsteinerioides Ozkolistna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Epipactis leptochila Heleborin z ozkimi ustnicami Orchidaceae 1.
Umbilicus rupestris Navelwort Crassulaceae 1.
Campanula trachelium Zvon iz koprive Campanulaceae 6.
Lapsana communis Bradavička Asteraceae 3.
Platanthera hyperborea Severna zelena orhideja Orchidaceae 2.
Dactylorhiza purpurella Severna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Severna močvirna-orhideja var. cambrensis Orchidaceae 5.
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2.
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kellyjeva pegava orhideja Orchidaceae 2.
Clematis vitalba Starčeva brada Ranunculaceae 2.
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6.
Scilla monophyllos Enolistna Scilla Asparagaceae 6.
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3.
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7.
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1.
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7.
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . gortynia Ophrys gortynia Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . mamoza Ophrys mammosa Orchidaceae 7.
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7.
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7.
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7.
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5.
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3.
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7.
Impatiens capensis Oranžni balzam Balsaminaceae 5.
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5.
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2.
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5.
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3.
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3.
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5.
Echium italicum Bled Bugloss Boraginaceae 6.
Onosma lucana Bledo zlata kapljica Boraginaceae 2.
Linaria repens Bledi krastač Plantaginaceae 6.
Narcisov papiracej Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2.
Paronychia argentea Paronikija Caryophyllaceae 4.
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5.
Oenanthe lachenalii Peteršilj Voda-kapljica Apiaceae 2.
Tragopogon hibrid Pašnik kozja brada Asteraceae 5.
Sarcocornia perennis Trajna steklenica Chenopodiaceae 1.
Sonchus arvensis Trajni svinja Asteraceae 3.
Hypericum punctatum Luknjasta šentjanževka Hypericaceae 3.
Ophrys phryganae Frigana Ophrys Orchidaceae 5.
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2.
Matricaria discoidea Ananas Mayweed Asteraceae 3.
Anacamptis papilionaceae Orhideja roza metulja Orchidaceae 5.
Orchis papilionacea Orhideja roza metulja Orchidaceae 5.
Silene kolorata Pink Catchfly Caryophyllaceae 4.
Crepis rubra Pink Hawksbeard Asteraceae 5.
Cypripedium acaule Orhideja Pink Lady's Copate Orchidaceae 4.
Oxalis articulata Roza oksalis Oxalidaceae 4.
Claytonia sibirica Roza portikla Portulacaceae 5.
Narcissus poeticus Pesnikov Narcis Amaryllidaceae 3.
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6.
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3.
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portland Sea Spurge Plumbaginaceae 5.
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2.
Erica lusitanica Portugalski Heath Ericaceae 2.
Drosophyllum lusitanicum Portugalska rosika Drosophyllaceae 3.
Opuntia ficus-indica Bodeča hruška Kaktusi 3.
Argemonski polianthemos Bodeči mak Papaveraceae 2.
Sonchus asper Bodljikast prašič Asteraceae 3.
Primula vulgaris Primrose Primulaceae 3.
Orchis provincialis Orhideja iz Provanse Orchidaceae 3.
Phacelia sericea Vijolična resa Hydrophyllaceae 5.
Lythrum salicaria Purple Loosestrife Lythraceae 5.
Phlomis purpurea Vijolična flomis Lamiaceae 5.
Lathrea clandestina Vijolična zobna škatla Orobanchaceae 5.
Ajuga pyramidalis Piramidalni vrv Lamiaceae 5.
Anacamptis pyramidalis Piramidalna orhideja Orchidaceae 5.
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Piramidalna orhideja - bela sorta Orchidaceae 2.
Rhodiola rhodantha Kraljičina krona Crassulaceae 5.
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3.
Silene flos-cuculi Raztrgan Robin Caryophyllaceae 5.
Ophrys iricolor Mavrična Ophrys Orchidaceae 7.
Allium ursinum Ramsoni Amaryllidaceae 2.
Anthemis rigida Kamilica brez žarkov Asteraceae 3.
Odontites vernus Rdeča Bartsia Orobanchaceae 5.
Silene dioica Rdeči Campion Caryophyllaceae 4.
Trifolium pratense Rdeča detelja Fabaceae 4.
Lamium purpureum Red Deadnettle Lamiaceae 5.
Cephalanthera rubra Rdeča heleborina Orchidaceae 5.
Glaucium corniculatum Rdeči rogati mak Papaveraceae 4.
Vicia benghalensis Rdeča taftasta graška Fabaceae 4.
Centranthus ruber

Rdeči Valerijan Valerianaceae 4.
Gymnadenia rubra Rdeča vanilijeva orhideja Orchidaceae 4.
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5.
Linaria reflexa Toadflax iz refleksiranega sadja Plantaginaceae 3.
Ononis repens Brana za počitek Fabaceae 5.
Rhododendron ponticum Rododendron Ericaceae 5.
Dactylorhiza elata Robustna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza elata var. brennensis Robustna močvirska orhideja var. brennensis Orchidaceae 5.
Petromarula pinnata Rock solata Campanulaceae 6.
Tulipa saxatilis Rock tulipan Liliaceae 5.
Gentianopsis thermalis Encijan Rocky Mountain Fringed Gentianaceae 6.
Dactylorhiza romana Rimska orhideja Orchidaceae 5.
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5.
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5.
Ranunculus omiophyllus Crowfoot z okroglimi listi Ranunculaceae 2.
Drosera rotundifolia Rožnato rosika Droseraceae 2.
Pyrola rotundifolia Okroglolistna zimzelena Pyrolaceae 2.
Saksafraga tridaktiliti Saefrage iz rute Saxifragaceae 2.
Cistus salviifolius Žajbeljist Cistus Cistaceae 2.
Sanguisorba minor Solata Burnet Rozaceae 4.
Tragopogon porrifolius Salsify Asteraceae 5.
Ophrys tenthredinifera Sawfly Orhideja Orchidaceae 5.
Serratula tinctoria Žagana pivina Asteraceae 3.
Anagallis arvensis Škrlatna Pimpernel Primulaceae 4.
Tripleurospermum inodorum Brez vonja Mayweed Asteraceae 2.
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6.
Calystegia soldanella Morski vedež Convolvulaceae 2.
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2.
Pancratium maritimum Morski narcis Amaryllidaceae 2.
Primorski eryngium Morska Holly Apiaceae 6.
Tripleurospermum maritimum Morski alg Asteraceae 2.
Marina Medicago Sea Medick Fabaceae 3.
Lathyrus japonicus Morski grah Fabaceae 5.
Cakile maritima Morska raketa Brassicaceae 2.
Armeria pungens Morska vrtnica Plumbaginaceae 4.
Mediji Spergularia Sea Spurrey Caryophyllaceae 5.
Matthiola sinuata Morski stalež Brassicaceae 5.
Crambe maritima Morski ohrovt Brassicaceae 2.
Limonium vulgare Morska sivka Plumbaginaceae 5.
Prunella vulgaris Samozdravite se Lamiaceae 5.
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4.
Serapias zapostavljena Serapias zapostavljena Orchidaceae 4.
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7.
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6.
Scandix pecten-veneris Pastirske igle Apiaceae 2.
Geranium lucidum Svetleči žerjav Geraniaceae 5.
Asclepias speciosa Pokazna mlečna milica Apocynaceae 5.
Lithodora fruticosa Grmi Gromwell Boraginaceae 6.
Anagallis monelli Grmičasti Pimpernel Primulaceae 6.
Platanthera dilatata var. levkostahije Sierra Rein-orhideja Orchidaceae 2.
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5.
Malcolmia littorea Srebrna morska zaloga Brassicaceae 5.
Potentilla anserina Silverweed Rozaceae 3.
Hypericum pulchrum Vitka šentjanževka Hypericaceae 3.
Pseudorchis albida Majhna bela orhideja Orchidaceae 2.
Silene gallica Drobnocvetni lovilec Caryophyllaceae 4.
Serapias parviflora Majhnocvetne Serapije Orchidaceae 4.
Ophrys galilaea Drobnocvetna rumena čebela Ophrys Orchidaceae 7.
Lepidium heterophyllum Smith's Pepperwort Brassicaceae 2.
Sonchus oleraceus Gladek plemenjač Asteraceae 3.
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5.
Achillea ptarmica Sneezewort Asteraceae 2.
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3.
Galanthus nivalis Snowdrop Liliaceae 2.
Yucca glauca Yucca iz milnice Asparagaceae 2.
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7.
Orchis olbiensis Južnoevropska zgodnja vijolična orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza praetermissa Južna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Hyacinthoides hispanica Španski zvonec Asparagaceae 6.
Iris xiphium Španska perunika Iridaceae 6.
Scolymus hispanicus Španska rastlina ostrig Asteraceae 1.
Linaria amethystea Španski toadflax Plantaginaceae 5.
Orchis pauciflora Orhideja z redkimi cvetovi Orchidaceae 3.
Mentha spicata Kopita kovnica Lamiaceae 5.
Ophrys biscutella Očala Ophrys Orchidaceae 7.
Myriophyllum spicatum Špičasti vodni milfoil Haloragaceae 1.
Tuberaria guttata Pegasti Rockrose Cistaceae 3.
Trollius laxus Širjenje Globe Flower Ranunculaceae 3.
Gentiana verna Spomladanski encijan Gentianaceae 6.
Scilla verna Pomladna Squill Asparagaceae 6.
Ecballium elaterium Brizganje kumare Cucurbitaceae 2.
Ornithogalum umbellatum Betlehemska zvezda Asparagaceae 2.
Saxifraga stellaris Zvezdna saksifraga Saxifragaceae 2.
Erodium lebelii Lepljiv račun štorklje Geraniaceae 5.
Urtica dioica Kopriva Urticaceae 1.
Chenopodium vulvaria Smrdljiv gosi Chenopodiaceae 2.
Helleborus foetidus Smrdljiva kukulja Ranunculaceae 1.
Arbutus unedo Jagodno drevo Ericaceae 4.
Spiranthes aestivalis Poletne ženske trese Orchidaceae 2.
Viola odorata Sladko Voilet Violaceae 5.
Cephalanthera longifolia Heleborin z meči Orchidaceae 2.
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3.
Vallisnaria spiralis Trak-trava Hydrocharitaceae 1.
Muscari comosum Tassle Hyacinth Asparagaceae 5.
Dipsacus fullonum Teasel Dipsacaceae 6.
Datura stramonium Trn-jabolko Solanaceae 2.
Matthiola tricuspidata Triroga zaloga Brassicaceae 5.
Acis trichophyllum Trolistna snežinka Amaryllidaceae 2.
Armeria maritima Štedljivost (Sea Pinks) Plumbaginaceae 5.
Serapias lingua Jezikovna orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea tridentata Zobasta orhideja Orchidaceae 5.
Potentilla erecta Tormentil Rozaceae 3.
Adoxa moschatellina Mestna ura Adoxaceae 2.
Hypericum humifusum Sledi šentjanževki Hypericaceae 3.
Potentilla anglica Sledi Tormentil Rozaceae 3.
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5.
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2.
Malva arborea Tree Mallow Malvacee 5.
Phlomis tuberosa Gomoljni flomis Lamiaceae 5.
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2.
Vicia cracca Čopasta graška Fabaceae 6.
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3.
Viola biflora Dvocvetna vijolica Violaceae 3.
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2.
Sparganium emersum Nerazvejan Bur-trs Sparganiaceae 1.
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3.
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5.
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7.
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1.
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5.
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5.
Echium vulgare Viper's Bugloss Boraginaceae 6.
Erysimum cheiri Wallflower Brassicaceae 3.
Ophrys trollii Osa Orhideja Orchidaceae 7.
Geum rivale Vodni Avens Rozaceae 4.
Ranunculus fluitans Voda Crowfoot Ranunculaceae 2.
Scrophularia auriculata Vodna figurica Scrophulariaceae 4.
Myosotis scorpioides Voda Ne pozabi Boraginaceae 6.
Lobelia dortmanna Vodna lobelija Campanulaceae 5.
Mentha aquatica Vodna meta Lamiaceae 5.
Hidropiper Persicaria Vodna paprika Polygonaceae 2.
Callitriche stagnalis Vodni zvezdnik Callitrichaceae 2.
Nasturtium officinale Vodna kreša Brassicaceae 2.
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3.
Reseda luteola Zvar Resedaceae 3.
Meconopsis cambrica Welsh Poppy Papaveraceae 3.
Corallorhiza maculata f. intermedia Zahodna koralna korenina (rjavo steblo) Orchidaceae 1.
Corallorhiza maculata f. brezmadežna Zahodna koralna korenina (rumena, brez madežev) Orchidaceae 1.
Corallorhiza mertensiana Zahodna koralnata orhideja Orchidaceae 1.
Neottia cordata var. nefrofila Zahodni srčasti Twayblade Orchidaceae 1.
Aquilegia elegantula Zahodna rdeča kolumbina Ranunculaceae 4.
Penstemon whippleanus Whipple's Penstemon Plantaginaceae 5.
Platanthera dilatata Orhideja belega boga Orchidaceae 2.
Silene latifolia Beli Campion Caryophyllaceae 2.
Lamium album White Deadnettle Lamiaceae 2.
Cephalanthera damasonium Bela heleborina Orchidaceae 2.
Reseda alba Bela minjoneta Resedaceae 2.
Ophrys candica Beli Ophrys Orchidaceae 5.
Fumaria capreolata White Ramping-Fumitory Papaveraceae 2.
Nymphaea alba Bela vodna lilija Nymphaeaceae 2.
Angelica sylvestris Divja Angelika Apiaceae 2.
Brassica oleracea Divje zelje Brassicaceae 3.
Daucus carota Divji korenček Apiaceae 2.
Salvia verbenaca Divja Clary Lamiaceae 1.
Allium ampeloprasum Divji por Amaryllidaceae 5.
Reseda lutea Divja minjoneta Resedaceae 2.
Pastinaca sativa Divji pastinak Apiaceae 3.
Paeonia mascula Divji potonik Paeoniaceae 5.
Fragaria vesca Divja jagoda Rozaceae 2.
Thymus polytrichus Divji timijan Lamiaceae 5.
Limonium sinuatum Krilata morska sivka Plumbaginaceae 5.
Eranthis hyemalis Zimski Aconite Ranunculaceae 3.
Anemone nemorosa Lesna vetrnica Ranunculaceae 2.
Geum urbanum Les Avens Rozaceae 3.
Vicia orobus Lesna grenka graška Fabaceae 5.
Melampyrum nemerosum Lesna kravja pšenica Orobanchaceae 3.
Geranium sylvaticum Račun za lesnega žerjava Geraniaceae 5.
Lilium philadelphicum Lesna lilija Liliaceae 4.
Teucrium scorodonia Lesni žajbelj Lamiaceae 2.
Ophrys scolopax Orhideja Woodcock Orchidaceae 5.
Ophrys scolopax subsp. apiformis Orhideja Woodcock Orchidaceae 5.
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2.
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2.
Oxalis acetosella Les-kislica Oxalidaceae 2.
Viola arborescens Lesnata / grmičasta vijolica Violaceae 6.
Achillea millefolium Rman Asteraceae 2.
Anemone palmata Rumena vetrnica Ranunculaceae 3.
Lamium galeobdolon Rumeni nadangel Lamiaceae 3.
Asphodeline lutea Rumeni Asphodel Xanthorrhoeaceae 3.
Parentucellia viscosa Rumena Bartsia Orobanchaceae 3.
Campanula thyrsoides Rumeni zvonček Campanulaceae 3.
Ciota tinctoria Rumena kamilica Asteraceae 3.
Aquilegia flavescens Rumeni Columbine Ranunculaceae 3.
Pseudofumaria lutea Rumena Corydalis Papaveraceae 3.
Iris pseudacorus Iris z rumeno zastavo Iridaceae 3.
Narcissus bulbocodium Narcisa iz rumenega obroča Amaryllidaceae 3.
Glaucium flavum Rumeni rogati mak Papaveraceae 3.
Lysimachia vulgaris Rumeni trak Primulaceae 3.
Lupinus luteus Rumeni Lupin Fabaceae 3.
Ophrys lutea Rumeni Ophrys Orchidaceae 3.
Lysimachia nemorum Rumeni Pimpernel Primulaceae 3.
Rhinathus minor Rumena ropotuljica Orobanchaceae 3.
Astericus maritimus Marjetica rumeno morje Asteraceae 3.
Gagea peduncularis Betlehemska rumena zvezda Liliaceae 3.
Nuphar lutea Rumena vodna lilija Nymphaeaceae 3.
Trifolium medij Cikcak detelja Fabaceae 5.