Wildflowers, Britanija in Evropa: razvrščeno po znanstvenih imenih

Primorski eryngium - morska holly Epipactis atrorubens - temno rdeča heleborina Ophrys lutea - rumena Ophrys - rumena čebelja orhideja Melampyrum arvense - poljska kravja pšenica Iris lutescens Dracunculus vulgaris - navadni zmajev arum Narcissus elegans

Slike, identifikacija in vodniki po habitatih za 650 vrst divjih cvetov v Veliki Britaniji in Evropi. Galerija slik rastlinskih družin, vključno s 150 divjimi orhidejami. Glej tudi naravo in biologijo orhidej, sistematiko in taksonomijo, ohranitvene oznake in skrb za orhideje kot hišne rastline.

Kazalo vrst - razvrsti po:> Znanstvena imena> Splošna imena> Botanične družine> Prevladujoča barva

A do Ž z znanstvenimi imeni A do Ž s splošnimi imeni A do Ž botanične družine po barvi
Achillea millefolium Rman Asteraceae 2.
Achillea ptarmica Sneezewort Asteraceae 2.
Acis autumnalis Jesenska snežinka Amaryllidaceae 2.
Acis trichophyllum Trolistna snežinka Amaryllidaceae 2.
Adoxa moschatellina Mestna ura Adoxaceae 2.
Aegopodium podagraria Koprski starešina Apiaceae 2.
Aethionema saxatile Zažgana sladkarije Brassicaceae 2.
Ajuga pyramidalis Piramidalni vrv Lamiaceae 5.
Ajuga reptans Bugle Lamiaceae 5.
Alchemilla vulgaris Ženski plašč Rozaceae 1.
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2.
Allium ampeloprasum Divji por Amaryllidaceae 5.
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2.
Allium ursinum Ramsoni Amaryllidaceae 2.
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvacee 5.
Anacamptis collina Orhideja z ventilatorji Orchidaceae 5.
Anacamptis coriophora Bug Orhideja Orchidaceae 4.
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orhideja Orchidaceae 5.
Anacamptis laxiflora Orhideja iz surovega cvetja Orchidaceae 5.
Anacamptis morio Zelenokrila orhideja Orchidaceae 5.
Anacamptis morio subsp. šampanjec Orhideja šampanjca Orchidaceae 5.
Anacamptis morio subsp. longicornu Dolgo spodbujena orhideja Orchidaceae 5.
Anacamptis papilionaceae Orhideja roza metulja Orchidaceae 5.
Anacamptis pyramidalis Piramidalna orhideja Orchidaceae 5.
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Piramidalna orhideja - bela sorta Orchidaceae 2.
Anacamptis sancta Sveta orhideja Orchidaceae 5.
Anagallis arvensis Škrlatna Pimpernel Primulaceae 4.
Anagallis monelli Grmičasti Pimpernel Primulaceae 6.
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5.
Anchusa azurea Veliki modri alkanet Boraginaceae 6.
Andromeda porifolia Bog Rožmarin Ericaceae 5.
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3.
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4.
Anemone holdreichii Anemone holdreichii Ranunculaceae 2.
Anemone nemorosa Lesna vetrnica Ranunculaceae 2.
Anemone palmata Rumena vetrnica Ranunculaceae 3.
Angelica sylvestris Divja Angelika Apiaceae 2.
Antennaria dioica Mountain Everlasting Asteraceae 2.
Anthemis rigida Kamilica brez žarkov Asteraceae 3.
Anthriscus sylvestris Krava peteršilj Apiaceae 2.
Anthyllis vulneraria Ledvična graba Fabaceae 3.
Anticlea elegans Elegantne smrtne kamere Melanthiaceae 2.
Antirrhinum majus Snapdragon Plantaginaceae 5.
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6.
Aquilegia elegantula Zahodna rdeča kolumbina Ranunculaceae 4.
Aquilegia flavescens Rumeni Columbine Ranunculaceae 3.
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6.
Arbutus unedo Jagodno drevo Ericaceae 4.
Arctium minus Manjši repinci Asteraceae 5.
Argemonski polianthemos Bodeči mak Papaveraceae 2.
Arisarum simorrhinum Friarjev plašč Araceae 7.
Aristolochia baetica Dutchman's Pipe Aristolochiaceae 7.
Aristolochia cretica Kretska rojstnica Aristolochiaceae 7.
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7.
Armeria maritima Štedljivost (Sea Pinks) Plumbaginaceae 5.
Armeria pungens Morska vrtnica Plumbaginaceae 4.
Arum creticum Kretski arum Araceae 3.
Arum ideum Gorski arum Araceae 2.
Arum italicum Velika kukavica Araceae 2.
Arum maculatum Gospodje in dame Araceae 1.
Asclepias speciosa Pokazna mlečna milica Apocynaceae 5.
Asphodeline lutea Rumeni Asphodel Xanthorrhoeaceae 3.
Asphodelus aestivus Navadni Asphodel Xanthorrhoeaceae 2.
Asphodelus fistulosus Asphodel z votlim steblom Xanthorrhoeaceae 2.
Astericus maritimus Marjetica rumeno morje Asteraceae 3.
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2.
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2.
Astrantia major Velika mojstrovina Apiaceae 5.
Atropa belladonna Smrtonosna nočna senca Solanaceae 5.
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5.
Baldellia ranunculoides Manjši vodni trpotec Alismataceae 5.
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3.
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5.
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3.
Bellis perennis Daisy Asteraceae 2.
Borago officinalis Borage Boraginaceae 1.
Bougainvillea glabra Bougainvillea Nyctaginaceae 5.
Brassica oleracea Divje zelje Brassicaceae 3.
Butomus umbellatus Cvetoča hitenja Butomaceae 5.
Cakile maritima Morska raketa Brassicaceae 2.
Callitriche stagnalis Vodni zvezdnik Callitrichaceae 2.
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5.
Caltha palustris Močvirski ognjič Ranunculaceae 3.
Calypso bulbosa Pravljični copat Orchidaceae 5.
Calystegia sepium Živa meja Convolvulaceae 2.
Calystegia silvatica Velika vezava Convolvulaceae 2.
Calystegia soldanella Morski vedež Convolvulaceae 2.
Camassia quamash Navadne modre kamere Asparagaceae 6.
Campanula rotundifolia Harebell Campanulaceae 6.
Campanula thyrsoides Rumeni zvonček Campanulaceae 3.
Campanula trachelium Zvon iz koprive Campanulaceae 6.
Cardamine bulbifera Coralroot Brassicaceae 5.
Cardamine pratensis Cuckoo Flower Brassicaceae 5.
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7.
Carpobrutus edulis Hottentot Figovo-lisasta Aizoaceae 5.
Carpobrutus edulis Hottentot Fig - rumena Aizoaceae 3.
Centaurea cyanus Cornflower Asteraceae 6.
Centaurea nigra Navadni knapweed Asteraceae 5.
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5.
Centaurea scabiosa Večji vetrnik Asteraceae 5.
Centaurium erythraea Navadni Centaury Gentianaceae 5.
Centranthus ruber

Rdeči Valerijan Valerianaceae 4.
Cephalanthera damasonium Bela heleborina Orchidaceae 2.
Cephalanthera longifolia Heleborin z meči Orchidaceae 2.
Cephalanthera rubra Rdeča heleborina Orchidaceae 5.
Cerinthe major Honeywort - smetana Boraginaceae 3.
Cerinthe major Honeywort - vijolična Boraginaceae 5.
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1.
Chelidonium majus Večji celandin Papaveraceae 3.
Chenopodium vulvaria Smrdljiv gosi Chenopodiaceae 2.
Chrysosplenium oppositifolium Zlati Saxifrage Saxifragaceae 1.
Cichorium intybus Radič Asteraceae 6.
Circaea lutetiana Enchanter's Nightshade Onagraceae 2.
Cirsium arvense Plazeči badelj Asteraceae 5.
Cirsium dissectum Travniški badelj Asteraceae 5.
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3.
Cistus albidus Sivolistni cistus Cistaceae 5.
Cistus ladanifer Dlesni Cistus Cistaceae 2.
Cistus salviifolius Žajbeljist Cistus Cistaceae 2.
Claytonia sibirica Roza portikla Portulacaceae 5.
Clematis alpina Alpski Clematis Ranunculaceae 6.
Clematis vitalba Starčeva brada Ranunculaceae 2.
Cochlearia officinalis Navadna skorbut-trava Brassicaceae 2.
Colchicum autumnale Jesenski krokus Colchicaceae 5.
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rozaceae 5.
Conium maculatum Hemlock Apiaceae 2.
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2.
Consolida ambigua Letni Larkspur Ranunculaceae 6.
Convolvulus arvensis Field Bindweed Convolvulaceae 2.
Trobojni konvolvul Pritlikav konvolvulus Convolvulaceae 6.
Corallorhiza maculata f. brezmadežna Zahodna koralna korenina (rumena, brez madežev) Orchidaceae 1.
Corallorhiza maculata f. intermedia Zahodna koralna korenina (rjavo steblo) Orchidaceae 1.
Corallorhiza mertensiana Zahodna koralnata orhideja Orchidaceae 1.
Corallorhiza trifida Coralroot Orchid Orchidaceae 1.
Cotula coronopifolia Buttonweed Asteraceae 3.
Cota tinctoria Rumena kamilica Asteraceae 3.
Crambe maritima Morski ohrovt Brassicaceae 2.
Crepis rubra Pink Hawksbeard Asteraceae 5.
Cuscuta epithymum Navadni Dodder Cuscutaceae 4.
Cyclamen creticum Kretski sojin kruh Primulaceae 2.
Cymbalaria muralis Bršljanov list krastača Plantaginaceae 5.
Cynoglossum creticum Jezik modrega psa Boraginaceae 6.
Cynomorium coccineum Malteške glive Cynomoriaceae 7.
Cypripedium acaule Orhideja Pink Lady's Copate Orchidaceae 4.
Cypripedium calceolus Lady's Copati Orhideja Orchidaceae 3.
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3.
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4.
Dactylorhiza cordigera Srčno cvetoča močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza ebudensis Hebridejska močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza elata Robustna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza elata var. brennensis Robustna močvirska orhideja var. brennensis Orchidaceae 5.
Dactylorhiza fuchsii Navadna pikasta orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kellyjeva pegava orhideja Orchidaceae 2.
Dactylorhiza fuchsii var. rodočila Navadna pikasta orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnata Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. cruenta Leopardova orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuca Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 2.
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Zgodnja močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza maculata Heath Spotted-orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5.
Dactylorhiza majalis Širokolistna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza majalis var. kerryensis Irska močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza praetermissa Južna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza purpurella Severna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Severna močvirna-orhideja var. cambrensis Orchidaceae 5.
Dactylorhiza romana Rimska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5.
Dactylorhiza sambucina Orhideja iz starejših cvetov Orchidaceae 3.
Dactylorhiza traunsteinerioides Ozkolistna močvirska orhideja Orchidaceae 5.
Dactylorhiza viridis Žabja orhideja Orchidaceae 4.
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5.
Datura stramonium Trn-jabolko Solanaceae 2.
Daucus carota Divji korenček Apiaceae 2.
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5.
Dianthusov superbus Rožnato obrobljena Caryophyllaceae 5.
Digitalis grandiflora Velika rumena lisica Plantaginaceae 3.
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7.
Digitalis purpurea Foxglove Plantaginaceae 5.
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7.
Dipsacus fullonum Teasel Dipsacaceae 6.
Dodecatheon pulchellum Zvezdica padalka z nekaj cvetovi Primulaceae 5.
Doronicum columnae Leopard's Bane Asteraceae 3.
Dracunculus vulgaris Navadni zmajev arum Araceae 7.
Drosera rotundifolia Rožnato rosika Droseraceae 2.
Drosophyllum lusitanicum Portugalska rosika Drosophyllaceae 3.
Dryas octopetala Gorski aveniji Rozaceae 2.
Ecballium elaterium Brizganje kumare Cucurbitaceae 2.
Echium angustifolium Ozkolistni Bugloss Boraginaceae 6.
Echium italicum Bled Bugloss Boraginaceae 6.
Echium vulgare Viper's Bugloss Boraginaceae 6.
Elodea canadensis Kanadski ribnik Hydrocharitaceae 1.
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5.
Epilobium hirsutum Velika vrba Onagraceae 5.
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5.
Epipactis atrorubens Temno rdeča Helleborine Orchidaceae 4.
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1.
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2.
Epipactis helleborine Širokolistna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis helleborine var. albifolia Širokolistna heleborina Orchidaceae 2.
Epipactis helleborine var. purpurea Širokolistna heleborina Orchidaceae 5.
Epipactis helleborine var. viridiflora Širokolistna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis leptochila Heleborin z ozkimi ustnicami Orchidaceae 1.
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1.
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1.
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1.
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2.
Epipactis filants Zelenocvetna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Zelenocvetna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis phyllanthes var . vectensis Zelenocvetna heleborina Orchidaceae 1.
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1.
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5.
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2.
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1.
Epipogium aphyllum Ghost Orchid Orchidaceae 5.
Eranthis hyemalis Zimski Aconite Ranunculaceae 3.
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2.
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5.
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5.
Erica lusitanica Portugalski Heath Ericaceae 2.
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5.
Erica tetralix Prečnolistni Heath Ericaceae 5.
Eriophorum angustifolium Navadna bombažna trava Cyperaceae 2.
Eriophorum vaginatum Bombažna trava Cyperaceae 2.
Erodium lebelii Lepljiv račun štorklje Geraniaceae 5.
Primorski eryngium Morska Holly Apiaceae 6.
Erysimum cheiri Wallflower Brassicaceae 3.
Eupatorium cannabinum Konopljina agrimony Asteraceae 5.
Euphorbia acanthothamnos Grška Spiny Spurge Euphorbiaceae 2.
Euphorbia characias Velika sredozemska molika Euphorbiaceae 2.
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2.
Euphrasia officinalis Eyebright Lamiaceae 2.
Fallopia japonica Japonski dresnik Polygonaceae 2.
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5.
Ferraria crispa Črna zastava Iridaceae 7.
Filipendula ulmaria Meadowsweet Rozaceae 2.
Filipendula vulgaris Dropwort Rozaceae 2.
Foeniculum vulgare Komarček Apiaceae 3.
Fragaria vesca Divja jagoda Rozaceae 2.
Frasera speciosa Zeleni encijan Gentianaceae 2.
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5.
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5.
Fumaria capreolata White Ramping-Fumitory Papaveraceae 2.
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3.
Gagea peduncularis Betlehemska rumena zvezda Liliaceae 3.
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3.
Gaillardia aristata Odeja Cvet Asteraceae 3.
Galanthus nivalis Snowdrop Liliaceae 2.
Galeopsis tetrahit Navadna konoplja Lamiaceae 5.
Galium aparin Sekači Rubiaceae 2.
Galium mollugo Živa meja Bedstraw Rubiaceae 2.
Galium odoratum Woodruff Rubiaceae 2.
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2.
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2.
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3.
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2.
Gentiana parryi Gorski encijan Gentianaceae 6.
Gentiana verna Spomladanski encijan Gentianaceae 6.
Gentianopsis thermalis Encijan Rocky Mountain Fringed Gentianaceae 6.
Geranium dissectum Rezanolistni žerjav Geraniaceae 5.
Geranium lucidum Svetleči žerjav Geraniaceae 5.
Geranium phaeum Račun Dusky Crane Geraniaceae 5.
Geranium pratense Meadow Cranesbill Geraniaceae 6.
Geranium robertianum Herb Robert Geraniaceae 5.
Geranium sanguineum Prekleti žerjav Geraniaceae 5.
Geranium sylvaticum Račun za lesnega žerjava Geraniaceae 5.
Geum rivale Vodni Avens Rozaceae 4.
Geum urbanum Les Avens Rozaceae 3.
Gladiolus italicus Poljski gladiol Iridaceae 5.
Glaucium corniculatum Rdeči rogati mak Papaveraceae 4.
Glaucium flavum Rumeni rogati mak Papaveraceae 3.
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3.
Glechoma hederacea Bršljan Lamiaceae 6.
Goodyera repens Plazeče se dame Orchidaceae 2.
Gymnadenia borealis Dišeča orhideja Heath Orchidaceae 5.
Gymnadenia conopsea Dišeča orhideja iz krede Orchidaceae 5.
Gymnadenia densiflora Dišeča orhideja iz močvirja Orchidaceae 5.
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5.
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Orhideja črne vanilije Orchidaceae 5.
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5.
Gymnadenia rubra Rdeča vanilijeva orhideja Orchidaceae 4.
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6.
Hammarbya paludosa Bog Orhideja Orchidaceae 1.
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1.
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3.
Helleborus foetidus Smrdljiva kukulja Ranunculaceae 1.
Helleborus viridis Zelena kukulja Ranunculaceae 1.
Heracleum mantegazzianum Orjaški Hogweed Apiaceae 2.
Heracleum sphondylium Hogweed Apiaceae 2.
Herminium monorchis Mošusna orhideja Orchidaceae 1.
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3.
Himantoglossum comperianum Komperjeva orhideja Orchidaceae 5.
Himantoglossum hircinum Kuščar Orhideja Orchidaceae 1.
Himantoglossum robertianum Orjaška orjak Orchidaceae 5.
Hyacinthoides hispanica Španski zvonec Asparagaceae 6.
Hyacinthoides non-scripta Bluebell Asparagaceae 6.
Hyoscyamus niger Henbane Solanaceae 7.
Hypericum elodes Močvirska šentjanževka Hypericaceae 3.
Hypericum humifusum Sledi šentjanževki Hypericaceae 3.
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3.
Hypericum pulchrum Vitka šentjanževka Hypericaceae 3.
Hypericum punctatum Luknjasta šentjanževka Hypericaceae 3.
Hypochaeris radicata Navadni Catsear Asteraceae 3.
Impatiens capensis Oranžni balzam Balsaminaceae 5.
Impatiens grandulifera Himalajski balzam Balsaminaceae 5.
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3.
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2.
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5.
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3.
Iris pseudacorus Iris z rumeno zastavo Iridaceae 3.
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3.
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3.
Iris xiphium Španska perunika Iridaceae 6.
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6.
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6.
Lactuca perennis Modra solata Asteraceae 6.
Lamium album White Deadnettle Lamiaceae 2.
Lamium galeobdolon Rumeni nadangel Lamiaceae 3.
Lamium purpureum Red Deadnettle Lamiaceae 5.
Lapsana communis Bradavička Asteraceae 3.
Lathrea clandestina Vijolična zobna škatla Orobanchaceae 5.
Lathyrus japonicus Morski grah Fabaceae 5.
Lathyrus latifolius Širokolistni večni grah Fabaceae 5.
Lathyrus pratensis Travnik Vetchling Fabaceae 3.
Lavandula stoechas Francoska sivka Lamiaceae 5.
Lemna minor Navadna rakica Lemnaceae 1.
Lepidium heterophyllum Smith's Pepperwort Brassicaceae 2.
Leucanthemum vulgare Marguerites Asteraceae 2.
Lilium carniolicum Karnijska lilija Liliaceae 4.
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5.
Lilium philadelphicum Lesna lilija Liliaceae 4.
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5.
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portland Sea Spurge Plumbaginaceae 5.
Limonium sinuatum Krilata morska sivka Plumbaginaceae 5.
Limonium vulgare Morska sivka Plumbaginaceae 5.
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5.
Linaria amethystea Španski toadflax Plantaginaceae 5.
Linaria reflexa Toadflax iz refleksiranega sadja Plantaginaceae 3.
Linaria repens Bledi krastač Plantaginaceae 6.
Linaria vulgaris Navadni krastač Plantaginaceae 3.
Linum narbonense Čudovit lan Linaceae 6.
Liparis loeselii Fen Orhideja Orchidaceae 1.
Lithodora fruticosa Grmi Gromwell Boraginaceae 6.
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2.
Lithospermum officinale Navadni Gromwell Boraginaceae 2.
Lobelia dortmanna Vodna lobelija Campanulaceae 5.
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6.
Lonicera periclymenum Kovačnik Caprifoliaceae 3.
Lotus corniculatus Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3.
Lotus pedunculatus Večji ptičji trolist Fabaceae 3.
Lunaria annua Iskrenost Brassicaceae 5.
Lupinus angustifolius Ozkolistni lupin Fabaceae 6.
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3.
Lupinus luteus Rumeni Lupin Fabaceae 3.
Lupinus micranthus Grenko modri lupin Fabaceae 6.
Lysimachia nemorum Rumeni Pimpernel Primulaceae 3.
Lysimachia nummularia Plazeča Jenny Primulaceae 3.
Lysimachia vulgaris Rumeni trak Primulaceae 3.
Lythrum salicaria Purple Loosestrife Lythraceae 5.
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5.
Malcolmia littorea Srebrna morska zaloga Brassicaceae 5.
Malva arborea Tree Mallow Malvacee 5.
Malva moschata Mošusni slez Malvacee 5.
Malva multiflora Slez iz pritlikavih dreves Malvacee 5.
Malva sylvestris Navadni slez Malvacee 5.
Mandragora autumnalis Mandrake Solanaceae 5.
Matricaria discoidea Ananas Mayweed Asteraceae 3.
Matthiola sinuata Morski stalež Brassicaceae 5.
Matthiola tricuspidata Triroga zaloga Brassicaceae 5.
Meconopsis cambrica Welsh Poppy Papaveraceae 3.
Medicago lupulina Črni Medick Fabaceae 3.
Marina Medicago Sea Medick Fabaceae 3.
Melampyrum arvense Poljska krava-pšenica Orobanchaceae 5.
Melampyrum cristatum Kresta krava-pšenica Orobanchaceae 5.
Melampyrum nemerosum Lesna kravja pšenica Orobanchaceae 3.
Melampyrum pratense Navadna kravja pšenica Orobanchaceae 3.
Melampyrum scardicum Madžarska kravja pšenica Orobanchaceae 5.
Melittis melissophyllum Bastard balzam Lamiaceae 5.
Mentha aquatica Vodna meta Lamiaceae 5.
Mentha spicata Kopita kovnica Lamiaceae 5.
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2.
Mercurialis perennis Pasji Merkur Euphorbiaceae 1.
Mimulus guttatus Opica cvet Phrymaceae 3.
Minuartia obtusiloba Alpski Sandwort Caryophyllaceae 2.
Misopates kalicin Misopates kalicin Plantaginaceae 5.
Misopates orontium Manjši Snapdragon Plantaginaceae 5.
Muscari comosum Tassle Hyacinth Asparagaceae 5.
Muscari zapostavljen Grozdni hijacinta Asparagaceae 6.
Myosotis arvensis Polje Ne pozabi Boraginaceae 6.
Myosotis ramosissima Zgodaj pozabi Boraginaceae 6.
Myosotis scorpioides Voda Ne pozabi Boraginaceae 6.
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4.
Myriophyllum spicatum Špičasti vodni milfoil Haloragaceae 1.
Narcissus bulbocodium Narcisa iz rumenega obroča Amaryllidaceae 3.
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3.
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2.
Narcisov papiracej Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2.
Narcissus poeticus Pesnikov Narcis Amaryllidaceae 3.
Narcissus pseudonarcissus Narcis Amaryllidaceae 3.
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2.
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3.
Nasturtium officinale Vodna kreša Brassicaceae 2.
Neotinea conica Stožčasta orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea lactea Mlečna orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea maculata Gostocvetna orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea tridentata Zobasta orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea tridentata subsp . conica Stožčasta orhideja Orchidaceae 5.
Neotinea ustulata Orhideja z opečeno konico Orchidaceae 5.
Neottia cordata Manjši Twayblade Orchidaceae 7.
Neottia cordata var. nefrofila Zahodni srčasti Twayblade Orchidaceae 1.
Neottia nidus-avis Orhideja iz ptičjega gnezda Orchidaceae 7.
Neottia ovata Navadni Twayblade Orchidaceae 1.
Nepeta tuberosa Metina meta (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6.
Nerium oleander Oleander Apocynaceae 6.
Nuphar lutea Rumena vodna lilija Nymphaeaceae 3.
Nymphaea alba Bela vodna lilija Nymphaeaceae 2.
Nymphoides peltata Rebrasta vodna lilija Menyanthaceae 3.
Odontites vernus Rdeča Bartsia Orobanchaceae 5.
Oenanthe crocata Hemlock Water Dropwort Apiaceae 2.
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2.
Oenanthe lachenalii Peteršilj Voda-kapljica Apiaceae 2.
Oenothera biennis Večerni jeglič Onograceae 3.
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3.
Ononis repens Brana za počitek Fabaceae 5.
Onopordum illyricum Ilirski škotski badelj Asteraceae 6.
Onosma erectum Zlata kapljica Boraginaceae 3.
Onosma graecum Zlata kapljica Boraginaceae 3.
Onosma lucana Bledo zlata kapljica Boraginaceae 2.
Onosma taurica Zlata kapljica Boraginaceae 7.
Ophrys apifera Čebelja orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Čebelja orhideja x Fly Orchid Orchidaceae 7.
Ophrys apulica Ophrys apulica Orchidaceae 7.
Ophrys bertolonii Bertolonijeva čebelja orhideja Orchidaceae 5.
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1.
Ophrys biscutella Očala Ophrys Orchidaceae 7.
Ophrys bombyliflora Čmrljeva orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys candica Beli Ophrys Orchidaceae 5.
Ophrys cretica Kretski Ophrys Orchidaceae 7.
Ophrys dyris Ophrys dyris Orchidaceae 7.
Ophrys episcopalis Škofovski Ophrys Orchidaceae 7.
Ophrys fuciflora Pozno pajek-orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7.
Ophrys galilaea Drobnocvetna rumena čebela Ophrys Orchidaceae 7.
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7.
Ophrys iricolor Mavrična Ophrys Orchidaceae 7.
Ophrys kotschyi Ciprska čebelja orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys lutea Rumeni Ophrys Orchidaceae 3.
Ophrys melena Ophrys melena Orchidaceae 7.
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7.
Ophrys phryganae Frigana Ophrys Orchidaceae 5.
Ophrys promontorii Ophrys promontorii Orchidaceae 7.
Ophrys regis-ferdinandii Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5.
Ophrys scolopax Orhideja Woodcock Orchidaceae 5.
Ophrys scolopax subsp. apiformis Orhideja Woodcock Orchidaceae 5.
Ophrys sicula Ophrys sicula Orchidaceae 3.
Ophrys speculum Ogledalo Orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys speculum subsp . lusitanica Orhideja Lusitanica Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes Zgodnja pajkova orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . araneola Ophrys araneola Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Ophrys cretensis Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . gortynia Ophrys gortynia Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . mamoza Ophrys mammosa Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . passionis Temna Ophrys Orchidaceae 7.
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7.
Ophrys tenthredinifera Sawfly Orhideja Orchidaceae 5.
Ophrys trollii Osa Orhideja Orchidaceae 7.
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7.
Opuntia ficus-indica Bodeča hruška Kaktusi 3.
Orchis anatolica Anatolska orhideja Orchidaceae 5.
Orchis antropofora Moška orhideja Orchidaceae 5.
Orchis intacta Gostocvetna orhideja Orchidaceae 2.
Orchis italica Goli mož Orhideja Orchidaceae 1.
Orchis lactea Mlečna orhideja Orchidaceae 5.
Masla orhidej Zgodaj vijolična orhideja Orchidaceae 5.
Orchis mascula subsp . speciosa Boemska zgodnja vijolična orhideja Orchidaceae 5.
Orchis militaris Vojaška orhideja Orchidaceae 5.
Orchis olbiensis Južnoevropska zgodnja vijolična orhideja Orchidaceae 5.
Orchis papilionacea Orhideja roza metulja Orchidaceae 5.
Orchis pauciflora Orhideja z redkimi cvetovi Orchidaceae 3.
Orchis provincialis Orhideja iz Provanse Orchidaceae 3.
Orchis purpurea Lady Orhideja Orchidaceae 5.
Orchis quadripunctata Orhideja s štirimi pikami Orchidaceae 5.
Orchis simia Opičja orhideja Orchidaceae 5.
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5.
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2.
Ornithogalum umbellatum Betlehemska zvezda Asparagaceae 2.
Orobanche amethystea Ametist Broomrape Orobanchaceae 7.
Orobanche crenata Bronomrape z vonjem nageljnov Orobanchaceae 2.
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7.
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5.
Orobanche minor Navadni broomrape Orobanchaceae 7.
Orobanche ramosa Konopljina broomrape Orobanchaceae 6.
Oxalis acetosella Les-kislica Oxalidaceae 2.
Oxalis articulata Roza oksalis Oxalidaceae 4.
Oxalis Pes-capre Bermuda Buttercup Oxalidaceae 3.
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5.
Paeonia clusii Kluzijev potonik Paeoniaceae 5.
Paeonia mascula Divji potonik Paeoniaceae 5.
Pancratium maritimum Morski narcis Amaryllidaceae 2.
Papaver rhoeas Poljski mak Papaveraceae 4.
Parentucellia viscosa Rumena Bartsia Orobanchaceae 3.
Pariška kvadrifolija Herb Paris Melanthiaceae 1.
Parnassia palustris Trava Parnasa Celastraceae 2.
Paronychia argentea Paronikija Caryophyllaceae 4.
Pastinaca sativa Divji pastinak Apiaceae 3.
Pedicularis groenlandica Slonova glava Orobanchaceae 5.
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5.
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5.
Pedicularis sylvatica Lousewort Orobanchaceae 5.
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5.
Penstemon whippleanus Whipple's Penstemon Plantaginaceae 5.
Pentaglottis sempervivens Zeleni Alkanet Boraginaceae 6.
Persicaria dvoživka Amphibijski Bistort Polygonaceae 4.
Hidropiper Persicaria Vodna paprika Polygonaceae 2.
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5.
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5.
Petromarula pinnata Rock solata Campanulaceae 6.
Phacelia sericea Vijolična resa Hydrophyllaceae 5.
Phlomis cretica Kretski Flomis Lamiaceae 3.
Phlomis fruticosa Jeruzalemski žajbelj Lamiaceae 3.
Phlomis lanata Palček Jeruzalemski žajbelj Lamiaceae 3.
Phlomis purpurea Vijolična flomis Lamiaceae 5.
Phlomis tuberosa Gomoljni flomis Lamiaceae 5.
Pilosella aurantiaca Lisica in mladiči Asteraceae 4.
Pilosella officinarum Mišji uho Hawkweed Asteraceae 3.
Pinguicula vulgaris Butterwort Lentibulariaceae 5.
Platanthera bifolia Manjši metulj-orhideja Orchidaceae 2.
Platanthera chlorantha Večji metulj-orhideja Orchidaceae 2.
Platanthera dilatata Orhideja belega boga Orchidaceae 2.
Platanthera dilatata var. levkostahije Sierra Rein-orhideja Orchidaceae 2.
Platanthera huronensis Orhideja zelenega boga Orchidaceae 2.
Platanthera hyperborea Severna zelena orhideja Orchidaceae 2.
Platanthera obtusata Topolistna orhideja Orchidaceae 2.
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6.
Polygala vulgaris Milkwort Polygalaceae 6.
Polygonatum multiflorum Navadni Salomonov pečat Asparagaceae 2.
Polygonatum odoratum Kotni Salomonov pečat Asparagaceae 2.
Potamogeton natans Širokolistni ribnik Potamogetonaceae 1.
Potentilla anglica Sledi Tormentil Rozaceae 3.
Potentilla anserina Silverweed Rozaceae 3.
Potentilla erecta Tormentil Rozaceae 3.
Potentilla reptans Plazeča Cinquefoil Rozaceae 3.
Potentilla sterilis Jalova jagoda Rozaceae 2.
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3.
Primula farinosa Jagode iz ptičjih oči Primulaceae 3.
Primula veris Krava Primulaceae 3.
Primula vulgaris Primrose Primulaceae 3.
Prunella laciniata Rezano listje Samozdravljenje Lamiaceae 2.
Prunella vulgaris Samozdravite se Lamiaceae 5.
Prunus dulcis Mandelj Rozaceae 4.
Pseudofumaria lutea Rumena Corydalis Papaveraceae 3.
Pseudorchis albida Majhna bela orhideja Orchidaceae 2.
Pulicaria dysenterica Navadni Fleabane Asteraceae 3.
Pyrola rotundifolia Okroglolistna zimzelena Pyrolaceae 2.
Ranunculus acris Buttercup Ranunculaceae 3.
Ranunculus asiaticus Turban Buttercup Ranunculaceae 3.
Ranunculus ficaria Manjši celandin Ranunculaceae 3.
Ranunculus flammula Manjša kopica Ranunculaceae 3.
Ranunculus fluitans Voda Crowfoot Ranunculaceae 2.
Ranunculus hederaceus Ivy-leaved Crowfoot Ranunculaceae 2.
Ranunculus lingua Večja kopja Ranunculaceae 3.
Ranunculus omiophyllus Crowfoot z okroglimi listi Ranunculaceae 2.
Ranunculus repens Plazeči maslenik Ranunculaceae 3.
Ratibida columnifera Coneflower Asteraceae 4.
Reseda alba Bela minjoneta Resedaceae 2.
Reseda lutea Divja minjoneta Resedaceae 2.
Reseda luteola Zvar Resedaceae 3.
Rhinathus minor Rumena ropotuljica Orobanchaceae 3.
Rhodiola rhodantha Kraljičina krona Crassulaceae 5.
Rhodiola rosea Kraljeva krona Crassulaceae 4.
Rhododendron ponticum Rododendron Ericaceae 5.
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5.
Rosa canina Pasja vrtnica Rozaceae 5.
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rozaceae 4.
Rumex acetosa Navadna kislica Polygonaceae 7.
Ruta chalepensis Resasta Rue Rutaceae 3.
Salvia verbenaca Divja Clary Lamiaceae 1.
Sanguisorba minor Solata Burnet Rozaceae 4.
Sanguisorba officinalis Veliki Burnet Rozaceae 4.
Sarcocornia perennis Trajna steklenica Chenopodiaceae 1.
Saxifraga stellaris Zvezdna saksifraga Saxifragaceae 2.
Saksafraga tridaktiliti Saefrage iz rute Saxifragaceae 2.
Scandix pecten-veneris Pastirske igle Apiaceae 2.
Scilla autumnalis Jesenska vešča Asparagaceae 5.
Scilla bifolia Alpska skil Asparagaceae 6.
Scilla monophyllos Enolistna Scilla Asparagaceae 6.
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6.
Scilla verna Pomladna Squill Asparagaceae 6.
Scolymus hispanicus Španska rastlina ostrig Asteraceae 1.
Scorzonera cretica Kretska posadka-trava Asteraceae 3.
Scrophularia auriculata Vodna figurica Scrophulariaceae 4.
Scrophularia nodosa Navadna smokva Scrophulariaceae 1.
Sedum hektarjev Grize Stonecrop Crassulaceae 3.
Sedum anglicum Angleški Stonecrop Crassulaceae 4.
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3.
Senecio jacobaea Navadna ragwort Asteraceae 3.
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3.
Senecio vulgaris Groundsel Asteraceae 3.
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4.
Serapias cordigera Srčno cvetoče Serapije Orchidaceae 4.
Serapias lingua Jezikovna orhideja Orchidaceae 5.
Serapias zapostavljena Serapias zapostavljena Orchidaceae 4.
Serapias orientalis Orhideja vzhodnega jezika Orchidaceae 4.
Serapias parviflora Majhnocvetne Serapije Orchidaceae 4.
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7.
Serapias vomeracea Orhideja z dolgimi ustmi Orchidaceae 4.
Serratula tinctoria Žagana pivina Asteraceae 3.
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5.
Silene kolorata Pink Catchfly Caryophyllaceae 4.
Silene dioica Rdeči Campion Caryophyllaceae 4.
Silene flos-cuculi Raztrgan Robin Caryophyllaceae 5.
Silene gallica Drobnocvetni lovilec Caryophyllaceae 4.
Silene latifolia Beli Campion Caryophyllaceae 2.
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2.
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5.
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2.
Silene vulgaris Mehur Campion Caryophyllaceae 2.
Smyrnium olusatrum Aleksanderji Apiaceae 2.
Solanum dulcamara Grenko sladko Solanaceae 5.
Solanum linnaeanum Sodomsko jabolko Solanaceae 5.
Solidago virgaurea Zlata rozga Asteraceae 3.
Sonchus arvensis Trajni svinja Asteraceae 3.
Sonchus asper Bodljikast prašič Asteraceae 3.
Sonchus oleraceus Gladek plemenjač Asteraceae 3.
Sparganium emersum Nerazvejan Bur-trs Sparganiaceae 1.
Sparganium erectum Razvejana bur-trska Sparganiaceae 1.
Mediji Spergularia Sea Spurrey Caryophyllaceae 5.
Spiranthes aestivalis Poletne ženske trese Orchidaceae 2.
Spiranthes romanzoffiana Irish Lady's Tresses Orchidaceae 2.
Spiranthes spiralis Jesenske dame Tresses Orchidaceae 2.
Stachys arvensis Field Woundwort Lamiaceae 5.
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5.
Stachys palustris Močvirska rana Lamiaceae 5.
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5.
Stellaria graminea Manjši Stitchwort Caryophyllaceae 2.
Stellaria holostea Večja Stitchwort Caryophyllaceae 2.
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6.
Symphytum officinale Navadni gavez Boraginaceae 5.
Tanacetum partenij Feverfew Asteraceae 3.
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3.
Taraxacum officinale Regrat Asteraceae 3.
Teucrium scorodonia Lesni žajbelj Lamiaceae 2.
Thalictrum aquilegifolium Great Meadow Rue Ranunculaceae 2.
Thymus polytrichus Divji timijan Lamiaceae 5.
Tolpis barbata Evropska krovna mlečnica Asteraceae 3.
Tragopogon hibrid Pašnik kozja brada Asteraceae 5.
Tragopogon porrifolius Salsify Asteraceae 5.
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5.
Trifolium medij Cikcak detelja Fabaceae 5.
Trifolium pratense Rdeča detelja Fabaceae 4.
Tripleurospermum inodorum Brez vonja Mayweed Asteraceae 2.
Tripleurospermum maritimum Morski alg Asteraceae 2.
Tripodion tetraphyllum Vetch za mehur Fabaceae 3.
Trollius europaeus Globe Flower Ranunculaceae 3.
Trollius laxus Širjenje Globe Flower Ranunculaceae 3.
Tuberaria guttata Pegasti Rockrose Cistaceae 3.
Tulipa cretica Kretski tulipan Liliaceae 5.
Tulipa saxatilis Rock tulipan Liliaceae 5.
Tussilago farfara Podreti Asteraceae 3.
Typha latifolia Bulrush (Velika reedmace) Typhaceae 7.
Umbilicus rupestris Navelwort Crassulaceae 1.
Urtica dioica Kopriva Urticaceae 1.
Utricularia vulgaris Večji mehurček Lentibulariaceae 3.
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5.
Valeriana officinalis Navadni baldrijan Caprifoliaceae 5.
Vallisnaria spiralis Trak-trava Hydrocharitaceae 1.
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3.
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3.
Verbascum thapsus Veliki Mullein Scrophulariaceae 3.
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6.
Veronica Chamaedrys Germander Speedwell Plantaginaceae 6.
Vicia benghalensis Rdeča taftasta graška Fabaceae 4.
Vicia cracca Čopasta graška Fabaceae 6.
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7.
Vicia orobus Lesna grenka graška Fabaceae 5.
Vicia sativa Navadna graška Fabaceae 5.
Vinca minor Manjši zimzelen Apocynaceae 6.
Viola arborescens Lesnata / grmičasta vijolica Violaceae 6.
Viola biflora Dvocvetna vijolica Violaceae 3.
Viola odorata Sladko Voilet Violaceae 5.
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5.
Viola riviniana Skupni pes Voilet Violaceae 5.
Viola tribarvna subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5.
Wahlenbergia hederacea Bršljanov listnat zvonček Campanulaceae 5.
Yucca glauca Yucca iz milnice Asparagaceae 2.